niedziela 25 września 2022

Aureli, Kamila, Kleofasa

18°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Sesja Rady Miejskiej w Turku. Radni chcą odbudowy hali w Profim

Sesja Rady Miejskiej w Turku. Radni chcą odbudowy hali w Profim - fot. profim.pl / Turek.net.pl
fot. profim.pl / Turek.net.pl 

Podczas wczorajszej (17 września) sesji Rady Miejskiej w Turku przegłosowano uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego firmy Profim i Zespołu Elektrowni Pątnów Adamów Konin. Jak wynika z uzasadnienia, pierwsze z przedsiębiorstw zamierza rozszerzyć produkcję, więc jest nadzieja, że po listopadowym pożarze zatrudnienie wróci do stanu pierwotnego.

Jednogłośna decyzja radnych pozwoli na przystąpienie do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na terenach przy ulicach Przemysłowej i Górniczej. Jak wyjaśnia wiceburmistrz Joanna Misiak-Kędziora, Profim chce rozbudować tę część zakładu, który spłonął podczas pożaru, do którego doszło w listopadzie ubiegłego roku. –Nie chcemy tego utrudniać, dlatego zamierzamy jak najszybciej zmienić plan. Tym bardziej, że teren znajduje się w strefie inwestycyjnej – mówi wiceburmistrz. Na razie nie znane są plany inwestycyjne PAKu. Wiadomo jedynie, że firma zamierza przebudować linię energetyczną, dzięki temu możliwe będzie rozbudowanie Profimu. –Cieszy nas fakt, że Profim zamierza rozszerzyć produkcję, bo jest nadzieja, że po pożarze zatrudnienie wróci do stanu pierwotnego – dodaje Joanna Misiak-Kędziora.

reklama

W sprawie oprócz władz miasta głos zabrał także radny Marcin Derucki: - W tym trudnym okresie pandemii cieszymy ucieszyły mnie dwie informacje. Pierwsza, że japoński inwestor rozpoczął kolejną fazę przygotowującą do rozpoczęcia inwestycji w naszym mieście. Kolejną dobrą informacją jest ta, że zakład produkcyjny Profim planuje rozbudowę – mówił radny.

2
3
4

Podobne artykuły

Wszystko wskazuje na to że bloki komunalne...

Wszystko wskazuje na to że bloki komunalne jednak...

22 wrz.
Będzie elektrownia, a może i dwie! Turek jest...

Będzie elektrownia, a może i dwie! Turek jest...

21 wrz.
Płonął las w leśnictwie Grzymiszew! W akcji...

Płonął las w leśnictwie Grzymiszew! W akcji brał...

19 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama