niedziela 25 października 2020

Ingi, Maurycego, Sambora

reklama

Ministerialne środki na promocję biblioteki. W książnicy pisarz i spektakl dla dzieci

Ministerialne środki na promocję biblioteki. W książnicy pisarz i spektakl dla dzieci
 

Spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim oraz spektakl teatralny dla najmłodszych - to wydarzenia zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną dla mieszkańców Turku. Imprezy zrealizowano w ramach projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, turkowska biblioteka pozyskała ministerialne środki na realizacje projektu promującego czytelnictwo. Tegoroczne wydarzenia pod hasłem „Misja: biblioteka pełna ludzi”, choć wydają się być trudne do wykonania w czasach pandemicznych obostrzeń, nie są niemożliwe do zrealizowania, a oferta przygotowana przez książnicę cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Tak było podczas zorganizowanych w ostatnim czasie bibliotecznych wydarzeń, jakie w ramach projektu zostały zrealizowane. A były nimi spotkanie autorskie z Łukaszem Orbitowskim oraz spektakl teatralny dla dzieci „Ekologia z Alicją, Królikiem i Kapelusznikiem”. Piątkowe (18 września) spotkanie z pisarzem dla czytelników było okazją do osobistej konfrontacji z twórcą. Orbitowski w barwny i ciekawy sposób opowiadał o swojej twórczości oraz planach wydawniczych. Turkowianie dowiedzieli się jaki pisarz ma stosunek do zdobytych przez niego nagród oraz w jaki sposób powstawała każda z książek.

reklama

Z kolei niedzielny spektakl teatralny był prawdziwą gratką dla najmłodszych miłośników literatury. Tym razem mali czytelnicy obejrzeli przedstawienie nawiązujące do książki „Alicja w krainie czarów”. Jednak zamiast klasycznej wersji historii o dziewczynce w magicznym świecie, na widzów czekał niespodziewany proekologiczny zwrot akcji.

To jednak nie koniec atrakcji, jakie Miejska Biblioteka Publiczna w Turku przygotowała dla swoich czytelników. Już w najbliższy piątek, 25 września, planowane jest kolejne spotkanie z reportażystą Jackiem Hugo-Baderem. Z uwagi na obecną sytuacje epidemiologiczną, ilość miejsc będzie ograniczona. Chętni do udziału w wydarzeniu proszeni są o rezerwację pod numerem telefonu 63 278 51 34.

Ministerialne środki na promocję biblioteki. W książnicy pisarz i spektakl dla dzieci

Podobne artykuły

Rozwiązali zagadkę znikających słodyczy

Rozwiązali zagadkę znikających słodyczy

16 paźd.
Marcin Meller gwiazdą Nocy Biblioteki

Marcin Meller gwiazdą Nocy Biblioteki

6 paźd.
Weź udział w

Weź udział w"Słodkiej aferze w Turku" i wygraj tablet

5 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama