niedziela 25 października 2020

Ingi, Maurycego, Sambora

reklama

Literackie poranki ze znanymi pisarzami w bibliotece miejskiej

Literackie poranki ze znanymi pisarzami w bibliotece miejskiej
 

Pawel Beręsewicz i Marcin Pałasz to pierwsi twórcy literatury dziecięcej, którzy spotkali się z młodymi czytelnikami w ramach zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Turku cyklu „Literackie poranki”. Spotkania to część projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pierwszy z gości, Paweł Beręsewicz pracował jako nauczyciel języka angielskiego a także tworzył słowniki języka angielskiego. Obecnie pracuje jako tłumacz i jest autorem opowiadań i powieści dla dzieci. Jego najpopularniejsze książki to: „Co tam u Ciumków?”, „Poczet psujów polskich”, „Tajemnica człowieka z blizną”, „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek” i wiele innych.

reklama

Autor zaprosił uczestników spotkania do literackiej debaty, udział w której dał szansę na dokładne poznanie napisanych przez niego książek. Chętnych do dyskusji o literaturze nie brakowało. Młodzi czytelnicy z dużym entuzjazmem rozmawiali o prezentowanych tytułach, przy okazji zadając pisarzowi wiele, często niezwykle oryginalnych i wymagających zastanowienia pytań.

Kolejny z zaproszonych gości, Marcin Pałasz to pisarz dla dzieci i młodzieży, autor słuchowisk radiowych, zdobywca nagrody im. Kornela Makuszyńskiego za książkę “Sposób na Elfa”. Autor z dużą dozą humoru opowiadał o tym, jak zupełnym przypadkiem został pisarzem. Opowiadał o swojej pracy twórczej ilości czasu poświęconego na pisanie i pomysłach na fabułę, które czerpie z życia. Wyznał, ze najchętniej pisze powieści z humorem.

Zwieńczeniem obu spotkań, które również transmitowane było on-line na profilu społecznościowym biblioteki, była możliwość otrzymania autografu i zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia.

reklama

W ramach „Literackich poranków” młodzi czytelnicy będą mieli okazję spotkać się jeszcze z: Zofią Stanecką, Tomaszem Samojlikiem i Anną Dziewit-Meller.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Podróż do świata wyobraźni z Zofią Stanecką

Podróż do świata wyobraźni z Zofią Stanecką

16 paźd.
Rozwiązali zagadkę znikających słodyczy

Rozwiązali zagadkę znikających słodyczy

16 paźd.
Marcin Meller gwiazdą Nocy Biblioteki

Marcin Meller gwiazdą Nocy Biblioteki

6 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama