wtorek 04 października 2022

Edwina, Rosławy, Rozalii

9°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Dzień Pustej Klasy w Szkole Podstawowej nr 5

Dzień Pustej Klasy w Szkole Podstawowej nr 5
 

Dzień Pustej Klasy jest wyjątkową, międzynarodową inicjatywą promującą wartość edukacji na świeżym powietrzu, której realizacja przypadła w tym roku na 25 września.

Nazwa święta, zainaugurowanego w 2012 roku przez grupę londyńskich nauczycieli, doskonale oddaje jego jasny i klarowny cel: sprawić, aby klasy były puste. Zachęcić nauczycieli, by tego dnia choć jedną lekcję spędzili ze swoimi uczniami poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby promować edukację terenową – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie.

reklama

Wielu nauczycieli SP5 wraz z uczniami z ochotą włączyło się w tę akcję. Klasa 4a z wychowawczynią – Sylwią Kuleszą była na wycieczce rowerowej w Zagrodzie Edukacyjnej w Olszówce. Dzieci przygotowały stoisko z warzywami znalezionymi w ogrodzie. Opiekowały się malutkimi kotkami, piekły ziemniaki i jabłka na kuchni węglowej oraz przygotowały stroik jesienny do udekorowania klasy.

Dzieci z klasy 3 b, dzięki wychowawczyni Lili Włodarczyk, poznały życie codzienne i zajęcia mieszkańców wsi, podczas zajęć zorganizowanych dla nich w Zagrodzie Młynarskiej w Uniejowie.

Izabela Zielińska, w trakcie plenerowych zajęć języka polskiego udowodniła uczniom klasy 4 f, że książka nie musi być nudna. Wykorzystała do tego pozycje z działu literatury interaktywnej, w trakcie czytania których należy wykonywać różne zadania. Dzieci najbardziej zaciekawiły dwie pozycje: H.Tulleta pt. „Książka z dziurą” oraz druga J.Jullien pt. „To nie jest książka”.

„W cieniu czarnoleskiej lipy” – to temat lekcji, jaką przeprowadziła Izabela Matusiak. Dzięki zajęciom poza klasą, uczniowie z kl. 7 b, c i d mogli dostrzec i samodzielnie ocenić walory lipy, drzewa , któremu Jan Kochanowski poświęcił jedną z fraszek.

reklama

Z racji, iż wrzesień jest Miesiącem Pamięci Narodowej Beata Grzelka przeprowadziła zajęcia z historii Turku dla uczniów klas : 5 e i 5 c przy pomniku „Nigdy Więcej Wojny”. Natomiast 31 ósmoklasistów wzięło udział w rajdzie rowerowym „Śladami II wojny światowej w mojej okolicy”, podczas którego odwiedzili symboliczny grób generała M.M.Smorawińskiego, cmentarz żydowski oraz miejsce egzekucji żołnierzy AK w małoszyńskim lesie. Ich opiekunami byli : Waldemar Staszak, Przemysław Grąbkowski, Beata Grzelka, a rolę przewodnika pełnił Bartosz Satchowiak –dyrektor MMT.

Wykorzystując słoneczną pogodę Aneta Janiak przeprowadziła dla kasy 6 f lekcję muzyki na terenie OSiR-u. Dzieci poznały wykorzystanie dźwięków przy grach, zabawach i do relaksu.

Klasa 7a, pod kierunkiem Anety Jasnowskiej, zachwycała się pięknem otaczającego świata i analizowała wersy hymnu „Czego chcesz od nas Panie…" w malowniczym Parku Tura.

Agnieszka Putiatycka - Łopata wprowadzała uczniów klasy 8 b w zagadnienia wiedzy o społeczeństwie, prowadząc lekcję w promieniach słońca na szkolnym dziedzińcu.

To tylko kilka przykładów z działań w Piątce , które zostały zrealizowane 25 września. Zadowolenie dzieci i nauczycieli, niesztampowa forma przeprowadzanych zajęć, spowodowały, że za rok akcja Dzień Pustej Klasy zostanie powtórzona i to w jeszcze szerszym wymiarze.

materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19

Podobne artykuły

"Piątka" na piątkę. Laureaci i finaliści...

4 kw.
Uczniowie

Uczniowie "Piątki" w drodze po mandat posła Sejmu...

2 kw.
Wystartowała rekrutacja do szkół podstawowych w...

Wystartowała rekrutacja do szkół podstawowych w Turku.

4 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama