niedziela 25 października 2020

Ingi, Maurycego, Sambora

reklama

Szamańskie historie Jacka Hugo-Badera

Szamańskie historie Jacka Hugo-Badera
 

Jeden z najbardziej znanych reportażystów – Jacek Hugo-Bader był gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku. Spotkanie w ramach cyklu „Dobry wieczór z książką” to element realizowanego przez instytucję projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi”.

Jacek Hugo-Bader w piątkowy wieczór, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku, opowiadał uczestnikom spotkania o swojej najnowszej książce, będącej efektem kilkumiesięcznej wyprawy na Syberię i jego spotkania z tamtejszymi szamanami. Dowiedzieć można było się nie tylko o przebiegu szamańskich rytuałów, ale także poznać historie poszczególnych ludzi, których pisarz spotkał na swojej drodze podczas pracy nad najnowszą książką. Spotkanie urozmaicone było pokazem zdjęć, które powstały podczas tej niezwykłej podróży. Reportaż poświęcony uzdrowicielom z rosyjskiej Tuwy ma się ukazać już w połowie listopada.

reklama

Zaproszony przez bibliotekę autor, chętnie opowiadał także na pytanie dotyczące jego wcześniejszych książek. Uczestników spotkania szczególnie interesowała wyprawa na Broad Peak oraz jego wielka fascynacja Rosją i jej mieszkańcami.

Spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem było przedostatnim z cyklu „Dobry wieczór z książką”. Na kolejne zapraszamy już 10 października (sobota). Wtedy to, podczas Nocy Bibliotek, turkowską bibliotekę odwiedzi Marcin Meller – dziennikarz, prezenter telewizyjny oraz autor takich książek jak „Sprzedawca arbuzów” oraz „Nietoperz i suszone cytryny”. Z uwagi na obecną sytuacje epidemiologiczną, ilość miejsc ograniczona! Już dziś zachęcamy do telefonicznej rezerwacji miejsc pod numer 632785134

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

reklama

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Podróż do świata wyobraźni z Zofią Stanecką

Podróż do świata wyobraźni z Zofią Stanecką

16 paźd.
Rozwiązali zagadkę znikających słodyczy

Rozwiązali zagadkę znikających słodyczy

16 paźd.
Marcin Meller gwiazdą Nocy Biblioteki

Marcin Meller gwiazdą Nocy Biblioteki

6 paźd.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama