piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

16°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Pomóżmy mieszkańcom Wyszyńskiego. Zrzutka dla poszkodowanych podczas wybuchu gazu

Pomóżmy mieszkańcom Wyszyńskiego. Zrzutka dla poszkodowanych podczas wybuchu gazu - fot. zrzutka.pl
fot. zrzutka.pl 

Prawie 2 tysiące złotych jest na koncie zrzutki.pl zorganizowanej przez Kacpra Drzewieckiego. Społecznik z Turku tym razem zaangażował się w pomoc mieszkańcom klatki B przy ulicy Wyszyńskiego, gdzie w poniedziałek, 28 września, doszło do wybuchu gazu.

Kacpra Drzewieckiego nie trzeba przedstawiać. Turkowianin znany jest z tego, że chętnie włącza się w różnego rodzaju akcje charytatywne. Drzewiecki rokrocznie wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Podczas tegorocznego finału, który jak zawsze miał miejsce w turkowskim domu kultury nie tylko przekazał, ale też wylicytował gadżety za niemałą sumę 17 tysięcy złotych. Jednak to nie wszystko. Włączył się w akcję zbierania nakrętek dla Kingi Podembskiej poszkodowanej podczas ubiegłorocznego wypadku na ulicy Wyszyńskiego. Nie pozostał obojętny wobec pogotowia, zaraz po tym, jak wybuchła pandemia koronawirusa i z datków wpłacanych przez mieszkańców powiatu zebrał na środki ochronne oraz sprzęt niezbędny do ratowania zdrowia i życia niebagatelną kwotę ponad 230 tysięcy złotych.

reklama

W tym tygodniu Kacper Drzewiecki zorganizował kolejną zrzutkę. Tym razem zebrane pieniądze trafią do mieszkańców klatki B bloku przy ulicy Wyszyńskiego 14, gdzie w poniedziałek 28 września doszło do wybuchu gazu. Jak wynika z informacji przekazanej przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego wynika, wybuch był na tyle poważny, że 12 mieszkań nie może być oddanych do użytkowania. Lokatorzy póki co znaleźli schronienie u rodzin, ale za kilka tygodni, jak Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej naprawi szkody, będą mogli wrócić do domów.

Jednak oprócz murów czy wybitych okien, podczas tragedii zniszczone zostały także meble, wyposażenie kuchni i łazienek, a także przedmioty codziennego użytku. Większości rodzin nie stać będzie na urządzenie mieszkań dlatego, by wspomóc potrzebujących Drzewiecki zorganizował zbiórkę pieniędzy. Kwota docelowa to 24 tysiące złotych. Na dzień dzisiejszy na koncie znajduje się 1810 złotych. Wierzymy, że podobnie jak podczas wcześniejszych akcji, także podczas tej szlachetnej inicjatywy mieszkańcy powiatu nie zawiodą. To bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę https://zrzutka.pl/n2gtjn i wpłacić nawet najmniejszą kwotę, bo tutaj liczy się każdy grosz. Zbiórka trwać będzie do końca miesiąca. Pomagamy pomagać!

Podobne artykuły

Koniec z plastikowym rondem na Kolskiej Szosie....

Koniec z plastikowym rondem na Kolskiej Szosie....

20 sierp.
PGKiM informuje o przerwie w dostępie do...

PGKiM informuje o przerwie w dostępie do ciepłej wody

6 sierp.
Od dziś zmiana organizacji ruchu na ulicy...

Od dziś zmiana organizacji ruchu na ulicy Kaliskiej.

10 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama