piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

16°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Marcin Meller gwiazdą Nocy Biblioteki

Marcin Meller gwiazdą Nocy Biblioteki
 

Już 10 października, w najbliższą sobotę, Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku przyłączy się, jak setki bibliotek w całej Polsce, do wspaniałej akcji Noc Bibliotek. W tym roku wydarzenie odbywa się pod hasłem „Klimat na czytanie”. Gwiazdą tegorocznej Nocy będzie Marcin Meller – dziennikarz, prezenter oraz autor książek. W związku z ograniczona ilością miejsc, organizatorzy proszą o wcześniejszą rezerwację – bezpośrednio w siedzibie biblioteki bądź telefonicznie pod numerem tel. 632785134.

Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja, która w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury z ofertą dla osób w każdym wieku. Wymyślone przez organizatorów hasło „Klimat na czytanie” można interpretować w dwojaki sposób, jako:

reklama
  • dobry czas na czytanie w czasie ograniczonych możliwości udziału w innych formach kultury i życia społecznego, najbardziej dostępna, przyjazna forma udziału w kulturze, a zarazem szansa na znalezienie w lekturze wsparcia, wytchnienia, pasji, rozrywki;

  • wypożyczanie i dzielenie się zasobami – książkami, wiedzą, umiejętnościami w przyjaznej przestrzeni wspólnej, jaką jest biblioteka, jako sposób na dbanie o dobrostan ludzi i planety oraz ochronę klimatu.

Tej wyjątkowej Nocy, w turkowskiej bibliotece będzie można spędzić niezwykły czas z niezwykłym gościem – Marcinem Mellerem – znanym dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym, ale także autorem kilku książek. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, obowiązuje ich wcześniejsza rezerwacja. Można zrobić to osobiście bezpośrednio w siedzibie biblioteki bądź telefonicznie pod numerem tel. 632785134.

reklama

Tuż po nim, około godz. 20.00 organizatorzy zapraszają na familijny film „Jakub, Mimmi i gadające psy”. To nagrodzona przez jury na festiwalu Kino Dzieci 2019 za „empatyczne, wrażliwe i atrakcyjne artystycznie ukazanie historii, która zaskakuje oryginalnością a zarazem porusza ważne współczesne problemy kulturowe i cywilizacyjne świata dzieci i dorosłych”, współtworzona przez Polaków, oryginalna w formie animacja, która opowiada o budowaniu porozumienia i zachęca do wspólnego działania w trosce o najbliższe otoczenie i przyrodę. Głos dostają tu dzieci i zwierzęta – i robią z nim coś ważnego i pięknego. Dzięki zastosowaniu poklatkowej techniki cut-out (we współpracy z polskim studiem Letko), film jest jak żywa, pięknie rysowana książka.

Od godz. 18.00 do 22.00 będzie można także wziąć udział w kiermaszu książki używanej oraz skorzystać z oferty wszystkich działów udostępniania. Serdecznie zapraszamy.

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Urszula Szczęsna Dyrektorem Powiatowej...

Urszula Szczęsna Dyrektorem Powiatowej Biblioteki...

31 sierp.
Bibliosmyki ponownie w bibliotece

Bibliosmyki ponownie w bibliotece

31 sierp.

"Emocje w równowadze" - warsztaty dla młodzieży w...

10 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama