poniedziałek 20 września 2021

Eustachego, Faustyny, Renaty

10°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Uwaga krwiodawcy! Zmiana miejsca środowych poborów krwi.

Uwaga krwiodawcy! Zmiana miejsca środowych poborów krwi.
 

Od przyszłej środy, 14 października akcje Honorowego Krwiodawstwa w Turku będą odbywały się Miejskim Domu Kultury przy ul. Tadeusza Kościuszki 13. W godzinach od 8.00-11.00 w co drugą środę zapraszamy wszystkich chętnych do podzielenia się tym cennym lekiem.

Obecnie w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu stany magazynowe krwi są na niskim poziomie. Dlatego zapraszamy wszystkich dawców, bo krew jest potrzebna każdego dnia. Codziennie wydajemy krew do przetoczenia, w tym pacjentom w trakcie leczenia onkologicznego, hematologicznego i w przewlekłych niedokrwistościach.

reklama

-Pacjent w trakcie leczenia ostrych białaczek wymaga często codziennego przetaczania koncentratu krwinek płytkowych. Aby wytworzyć jeden taki koncentrat potrzebujemy aż 5 osób, które oddadzą honorowo krew. Przetaczanie KKP (koncentratu krwinek płytkowych) chroni pacjentów przed niekontrolowanymi krwawieniami także takimi, które bezpośrednio zagrażają ich życiu – wyjaśnia lek. Mirosław Mielczarek, konsultant ds. krwiolecznictwa w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu.

Zapewnienie bezpieczeństwa w zakresie krwi i jej składników to zadanie dla nas wszystkich. To od nas samych, naszych decyzji, przekonań i czynów zależy życie innych, ponieważ krwi nie da się wyprodukować.

Krew może oddać każda osoba zdrowa, pełnoletnia, ważąca minimum 50 kg, bez objawów infekcji. Przed oddaniem krwi należy zjeść lekkostrawny posiłek, a w czasie poprzedzającym oddanie krwi wypić przynajmniej litr płynów.
Od przyszłej środy, 14 października 2020 r., krew można oddawać w Turku w Miejskim Domu Kultury, w godzinach od 8.00 do 11.00. I tak co drugi tydzień, zawsze w środę w tym samym miejscu.

reklama

Informacja prasowa Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu.

źródło: UM Turek

Podobne artykuły

Festiwal Słowa

Festiwal Słowa "Poetika. Lab" w Miejskim Domu Kultury

17 wrz.
Oddali ponad 15 litrów krwi w ramach poboru w...

Oddali ponad 15 litrów krwi w ramach poboru w...

17 wrz.
Festyn

Festyn "Sztuka na ulicy" z narodowym czytaniem

12 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama