sobota 31 lipca 2021

Ignacego, Lodomiry, Romana

25°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Zrzutka dla OSP Turek. Nie dla raka w straży

Zrzutka dla OSP Turek. Nie dla raka w straży
 

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku zorganizowali zbiórkę pieniędzy na zakup pralki do ubrań bojowych w celu poprawy bezpieczeństwa strażaków.

Jak wiadomo druhowie z turkowskiej OSP od początku walczą z pandemią koronawirusa. To właśnie im zawdzięczamy dezynfekcję miejskich skwerów, przejść dla pieszych, a także terenów przed urzędami, instytucjami czy szpitalem. Strażacy też czynnie uczestniczą w zdarzeniach, do których dochodzi na terenie naszego powiatu. Zaledwie w tym roku wyjeżdżali do nich już 130 razy.

reklama

Strażakom z OSP Turek zepsuła się używana pralka do prania mundurów bojowych. W związku z panującą pandemią, a co za tym idzie duża ilością wyjazdów, podczas których narażeni są na różnego rodzaju pierwiastki rakotwórcze czy wirusy, dbanie o higienę munduru bojowego stanowiącego bezpośrednią ochronę osobistą, ma ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa i zdrowia strażaków oraz zdrowia ich bliskich.

Ochotnicy nie mają pieniędzy na zakup pralki, która kosztuje 5 tysięcy złotych. Dlatego zorganizowali zbiórkę na portalu zrzutka.pl. By wspomóc strażaków ochotników wystarczy wejść w link: https://zrzutka.pl/nj344h. Zbiórka pieniędzy trwać będzie 30 dni. Mamy nadzieję, że druhowie zbiorą potrzebną kwotę.

Podobne artykuły

Trzy dni szczepień bez konieczności...

Trzy dni szczepień bez konieczności rejestracji....

5 lip.
Druhowie z OSP Turek wspierają zwierzęta w...

Druhowie z OSP Turek wspierają zwierzęta w...

5 lip.
Zbiórka darów dla pogorzelców z Nowa Biała. OSP...

Zbiórka darów dla pogorzelców z Nowa Biała. OSP...

25 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama