Zachęcamy wszystkich do zakupu chryzantem na stoiskach przy cmentarzach.

sobota 31 października 2020

Augustyny, Łukasza, Urbana

reklama

Drzwi otwarte w fabryce Profim w Turku

Drzwi otwarte w fabryce Profim w Turku
 

Po kilku trudnych dla rynku miesiącach związanych z wybuchem pandemii COVID-19, Profim rozpoczyna ważny dla branży meblowej sezon jesienny i informuje o dalszych planach.

Zakład w Turku centrum kompetencji szycia w grupie Flokk

reklama

Umiejętności oraz wysoka jakość wykonania, które oferuje polski zespół, a także najnowocześniejsze wyposażenie techniczne zakładu w Turku, zdecydowały o powierzeniu mu istotnej części zadań związanych z obszywaniem siedzisk marek grupy Flokk. Obecnie trwa rekrutacja na stanowisko Szwaczka/Szwacz na podstawie umowy o pracę z Profim. Zwiększenie kompetencji wydziału Szwalni to jeden z ważnych kroków w kierunku szerszej produkcji siedzisk z oferty grupy właśnie w zakładzie w Turku.

O wydziale Szwalni opowiada Piotr Chełmiński, Prezes Zarządu Profim sp. z o.o. – Szwalnia to jeden z wydziałów będący fundamentem naszego zakładu. Umiejętności, które mamy – jakość, precyzja wykonania i lata doświadczenia, zdobyły uznanie w naszej organizacji. Dlatego to właśnie Turek stanie się centrum kompetencji szycia w grupie Flokk. Oznacza to, że przez kolejne kilka miesięcy chcemy zwiększyć zatrudnienie na Szwalni nawet o 50 pracowników. Aktywnie poszukujemy Szwaczy i Szwaczek – pracowitych oraz chętnych do nauki osób.

Praca w Profim okiem pracowników

reklama

Nikt nie zna Szwalni i pracy jaką tam się wykonuje, lepiej niż sami pracownicy – Jestem bardzo zadowolona ze swojej pracy i cieszę się że pracuję w Profim. Od 9 lat szyję pokrowce na różne wyroby z różnych materiałów. Najbardziej cenię sobie stabilność zatrudnienia oraz zasady wynagradzania pracowników – wszystko co otrzymam, jest wyszczególnione na „odcinku” od wynagrodzenia wraz ze składkami na ubezpieczenia społeczne. Ważna dla mnie jest także atmosfera w pracy. Spotkałam tu wielu przyjaznych ludzi, z którymi pracuje się bardzo dobrze – tłumaczy Aldona Jaskuła, zatrudniona na stanowisku Szwacz.

Wydział Szwalni jest jednym z najważniejszych w zakładzie w Turku, a precyzyjne szycie to znak rozpoznawalny marki Profim. Co więcej, Szwalnia Profim jest jedną z najbardziej nowoczesnych w Polsce m.in. dzięki wdrożeniu systemu ETON w lipcu zeszłego roku. ETON to nowoczesny, automatyczny system podawania elementów wykrojów do stanowisk pracy. Metody obsługi systemu opierają się na ergonomii, która jest kluczowym elementem w projektowaniu systemu. Częste bóle i urazy ramion, pleców i szyi są powszechne w tej branży. Jednak we wprowadzonej w zakładzie w Turku konfiguracji, męczące sięganie, zginanie, podnoszenie czy ciągnięcie paczek oraz obróbka w procesie, są całkowicie wyeliminowane. W efekcie pracownicy nie doświadczają żadnych urazów oraz są mniej zmęczeni wykonywaną pracą. W systemie ETON oczywiście nie wszystko dzieje się „z automatu”. Nieocenieni są pracownicy, którzy z dużym profesjonalizmem i zaangażowaniem obsługują ten proces: od pracowników krojowni, którzy tworzą wykroje na maszynach sterowanych numerycznie (cutterach), po pracowników zatrudnionych w logistyce wewnętrznej (tzw. pomoce szwaczek), które panują nad bieżącym dostarczaniem komponentów, a następnie Szwaczek/Szwaczy, którzy tworzą finalny produkt jakim jest pokrowiec siedziska, bądź krzesła. To właśnie współpraca tych osób, pozwala na produkowanie najwyższej jakości wyrobów oraz umożliwia Zakładowi w Turku osiąganie międzynarodowych sukcesów.

W ramach prowadzonej akcji rekrutacyjnej, Profim zaprasza na Drzwi Otwarte w dniach 27.10.2020, 29.10.2020 oraz 05.11.2020 w godzinach 14:00-15:00. Zapisy są prowadzone pod numerem telefonu: 785 124 119. Spotkania będą organizowane dla ograniczonej ilości osób z zachowaniem wszystkich, bardzo restrykcyjnych zasad bezpieczeństwa obowiązujących w zakładzie w Turku.

Drzwi otwarte w fabryce Profim w Turku

Podobne artykuły

Komunikat PROFIm w związku z odwołaniem Drzwi...

Komunikat PROFIm w związku z odwołaniem Drzwi Otwartych

23 paźd.
Wirtualne Drzwi Otwarte w PWSZ Konin już 16...

Wirtualne Drzwi Otwarte w PWSZ Konin już 16 września

15 wrz.
Drzwi Otwarte w Stajni Roka już w tą sobotę....

Drzwi Otwarte w Stajni Roka już w tą sobotę. Mnóstwo...

26 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama