Zachęcamy wszystkich do zakupu chryzantem na stoiskach przy cmentarzach.

sobota 31 października 2020

Augustyny, Łukasza, Urbana

reklama

Uczniowie z "Piątki" w świecie ciszy

Uczniowie z
 

W poniedziałek, 12 października, uczniowie klasy 4 d Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku wraz z wychowawcą uczestniczyli w pokazowych warsztatach języka migowego „Mówiące dłonie”.

Zajęcia odbywające się w ramach ogólnopolskiej akcji „Kocham słyszeć”, prowadziła Monika Smak, jedna z wielu koordynatorów tej akcji. Uczniowie dowiedzieli się, że są dzieci i dorośli, którzy „mówią rękami”, gdyż nie słyszą dźwięków. Prowadząca opowiedziała i pokazała jak osoby niedosłyszące porozumiewają się i poznają świat. Dzieciaki nauczyły się prostych elementów języka migowego - liter, nazw zwierząt oraz zwrotów grzecznościowych. Jak podkreślali, to była dla nich interesująca lekcja, dlatego uczestniczyli w niej z zaangażowaniem.

reklama

Uczniowie wraz z wychowawcą dziękują Monice Smak za przeprowadzenie zajęć.

 

Podobne artykuły

Uczniowie SP5 w akcji

Uczniowie SP5 w akcji "Zapal znicz pamięci"

27 paźd.
Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 na...

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 na historycznym...

15 paźd.
Dzień Pustej Klasy w Szkole Podstawowej nr 5

Dzień Pustej Klasy w Szkole Podstawowej nr 5

28 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama