czwartek 06 października 2022

Artura, Fryderyki, Petry

18°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Podróż do świata wyobraźni z Zofią Stanecką

Podróż do świata wyobraźni z Zofią Stanecką
 

Zofia Stanecka – autorka znanej książkowej serii o Basia była gościem kolejnego „Literackiego poranka”, zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Turku w ramach realizowanego projektu "Misja: biblioteka pełna ludzi”.

„Literackie poranki” to cykl spotkań, w ramach którego dzieci mają możliwość spotkać się ze znanymi i lubianymi twórcami literatury. Kolejnym po Pawle Beręsewiczu i Marcinie Pałaszu zaproszonym autorem była Zofia Stanecka, która zabrała młodych czytelników ze Szkoły Podstawowej nr 5 w niezwykłą podróż do świata wyobraźni.

reklama

Pisarka nie tylko opowiadała o roli wyobraźni w pracy autora, ale także zaprosiła uczestników spotkania do niezwykle kreatywnej zabawy w wymyślanie zwariowanych historii. Wystarczyła jedna namalowana fala, aby powstały z niej fantazyjne stwory i przygody, których nie powstydziłaby się sama autorka. Dzieci z dużym zaangażowaniem wzięły udział w zaproponowanym ćwiczeniu.

Zofia Stanecka to autorka wielu znanych książek dla dzieci. Jej najbardziej znaną serią są książeczki o małej Basi, np. "Basia i przyjaciele. Anielka", "Basia i wolność" lub "Basia, Franek i zasypianie". Inne publikacje tej autorki, którymi z pewnością warto się zainteresować to np. "Samo dzielny. Wstaje sam", "Księga Ludensona", "Kto polubi Trolla? Czytam sobie 1" bądź "Baśń o świętym spokoju".

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

materiał prasowy nadesłany


 

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3

Podobne artykuły

Książka - portal do nowego świata. Stała...

Książka - portal do nowego świata. Stała popularność...

17 sierp.
Warsztaty garncarskie i profilaktyczna...

Warsztaty garncarskie i profilaktyczna pogadanka....

4 sierp.
Krasnal Hałabała uczy dzieci kochać książki i...

Krasnal Hałabała uczy dzieci kochać książki i...

1 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama