poniedziałek 27 września 2021

Damiana, Mirabeli, Wincentego

14°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Kolejna zbiórka dla poszkodowanych po wybuchu gazu na Wyszyńskiego

Kolejna zbiórka dla poszkodowanych po wybuchu gazu na Wyszyńskiego
 

Wolontariusze oraz pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Turku w czasach pandemii nie tylko dbają o seniorów. Nie zapomnieli też o mieszkańcach bloku przy ulicy Wyszyńskiego, gdzie doszło do wybuchu gazu.

Do tragedii doszło 28 września. Dla bezpieczeństwa z klatki, w której doszło do wybuchu ewakuowano wszystkich mieszkańców. Większość znalazła schronienie u rodzin. Dla tych, którzy nie mieli takiej możliwości, Urząd Miejski w Turku zapewnił miejsce w Hostelu „Barbórka”. Na szczęście konstrukcja budynku, stropy, schody i dach pozostały nienaruszone, ale 12 z 15 mieszkań nie nadaje się do tego, aby powrócili do nich mieszkańcy. Lokale są niemal w całości zniszczone. Konieczny jest generalny remont, który kosztuje, a nie wszystkich na niego stać.

reklama

Na pomoc mieszkańcom bloku ruszyli turkowscy przedsiębiorcy, osoby prywatne, a także Centrum Wolontariatu oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Ostatni zbierali już pieniądze w kościele świętej Barbary. Teraz przyszedł czas na parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zbiórka dla Poszkodowanych po Wybuchu Gazu odbędzie się w niedzielę, 8 listopada pod kościołem p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku. Wolontariusze oraz pracownicy MOPSu będą zbierać datki do puszek po każdej mszy świętej. Zapraszamy wszystkich ludzi dobrego serca do udziału w szlachetnej akcji.

Podobne artykuły

''Jesteśmy tu, jak zawsze, w czerwonych...

''Jesteśmy tu, jak zawsze, w czerwonych koszulkach,...

29 lip.
Odeszła Agata Pilarska. Wolontariusze żegnają...

Odeszła Agata Pilarska. Wolontariusze żegnają...

25 lip.
Happening

Happening "Kwarantanna nie chroni przed przemocą" w...

9 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama