poniedziałek 27 września 2021

Damiana, Mirabeli, Wincentego

14°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Wirtualne spotkanie z Tomaszem Samojlikiem

Wirtualne spotkanie z Tomaszem Samojlikiem
 

W minionym tygodniu, w ramach organizowanych przez bibliotekę „Literackich poranków” odbyło się kolejne spotkanie autorskie dla młodszych czytelników. Tym razem gościem turkowskiej instytucji był autor serii książek o Żubrze Pompiku – Tomasz Samojlik, który opowiadał o swojej twórczości w wyjątkowy, wirtualny sposób. Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi”

„Literackie poranki” to cykl spotkań dla dzieci, który ma za zadanie przybliżyć młodym czytelnikom twórczość znanych i lubianych autorów literatury dziecięcej. Do tej pory odbyły się spotkania z Pawłem Beręsewiczem, Marcinem Pałaszem, Zofią Stanecką i Tomaszem Samojlikiem. To ostatnie miało wyjątkową formułę, gdyż w całość miało miejsce w przestrzeni wirtualnej, a zainteresowane osoby mogły spotkać się z autorem serii o Żubrze Pompiku na profilu facebookowym biblioteki. 

reklama

Tomasz Samojlik to polski biolog i popularyzator przyrody oraz rysownik i twórca komiksów, a także autor wielu fantastycznych utworów o zwierzętach. W swoich książkach często wykorzystuje motywy ze swojej pracy zawodowej, stąd też wzięli się jego najbardziej znani bohaterowie – ryjówka, wilk oraz przesympatyczna rodzina żubrów. 

Wszystkich tych, którzy chcieliby bliżej poznać twórczość Tomasza Samojlika zapraszamy do odtworzenia spotkania autorskiego, które znajduje się na profilu facebookowym biblioteki.

Cykl „Literackie poranki” odbywa się w ramach projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi”. Dofinansowano ze środków ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. 

Podobne artykuły

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkiem w...

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Petkiem w...

16 wrz.
Urszula Szczęsna Dyrektorem Powiatowej...

Urszula Szczęsna Dyrektorem Powiatowej Biblioteki...

31 sierp.
Bibliosmyki ponownie w bibliotece

Bibliosmyki ponownie w bibliotece

31 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama