niedziela 26 września 2021

Cypriana, Justyny, Łucji

14°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Udana zbiórka na rzecz poszkodowanych w wybuchu na Wyszyńskiego. Wolontariusze w akcji

Udana zbiórka na rzecz poszkodowanych w wybuchu na Wyszyńskiego. Wolontariusze w akcji
 

Od wczesnych godzin porannych w niedzielę, 8 listopada, wolontariusze z turkowskiego Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych oraz pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zbierali datki na pomoc poszkodowanym w wybuchu gazu na ulicy Wyszyńskiego. Udało się zebrać blisko 2400 zł.

Choć od tragicznych wydarzeń na ul. Wyszyńskiego, gdzie wybuch gazu w bloku zniszczył kompletnie kilkanaście mieszkań minął już ponad miesiąc, wielu poszkodowanych nadal walczy z jego skutkami. Niezbędne remonty i prace budowlane w zniszczonych mieszkaniach wymagają znacznych środków finansowych. Oprócz szerokiego wsparcia od lokalnych przedsiębiorców, urzędów i instytucji pomoc napływa także bezpośrednio od mieszkańców.

reklama

Dowodem na to była zorganizowana w niedzielę, 8 listopada, zbiórka pieniędzy przed kościołem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku. Od rana, aż do wieczora wolontariusze z Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych oraz wielu pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zbierali do puszek pieniądze dla poszkodowanych turkowian. Mimo skromnej frekwencji w kościołach z uwagi na pandemię koronawirusa udało się zebrać naczną sumę 2388 zł.

Podobne artykuły

Koniec z plastikowym rondem na Kolskiej Szosie....

Koniec z plastikowym rondem na Kolskiej Szosie....

20 sierp.
 Podziękowania dla OSP Luboń od druhów z...

Podziękowania dla OSP Luboń od druhów z Międzylesia

9 lip.
Happening

Happening "Kwarantanna nie chroni przed przemocą" w...

9 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama