niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

9°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Władze miasta i powiatu wraz z Wiceministrem Rolnictwa symbolicznie uczciły 102 rocznice odzyskania niepodległości

Władze miasta i powiatu wraz z Wiceministrem Rolnictwa symbolicznie uczciły 102 rocznice odzyskania niepodległości - fot. Starostwo Powiatowe w Turku
fot. Starostwo Powiatowe w Turku 

Narodowe Święto Niepodległości w Turku w tym roku obchodzone było skromnie. Z uwagi na obostrzenia epidemiologiczne władze miasta i gminy wiejskiej turek oraz członkowie zarządu powiatu złożyli wiązanki kwiatów pod pod tablicą przy poczcie na ul Kaliskiej. W symbolicznych obchodach uczestniczył także wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik.

Dziś symbolicznie uczczono 102. rocznicę odzyskania niepodległości. W kościele pw. NSPJ w Turku odprawiona została msza św. za Ojczyznę w której udział wzięli przedstawiciele władz miasta i powiatu. Złożono także symboliczne wiązanki kwiatów i zapalono znicze pod tablicą upamiętniającą śmierć profesora miejscowego gimnazjum - Stanisława Kączkowskiego.

reklama

Po mszy świętej odprawionej w kościele NSPJ w Turku przedstawiciele Powiatu Tureckiego udali się złożyć kwiaty i zapalić znicze pod Pomnikiem Orła Białego.

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Karetka nam się należała...

Listy do redakcji: Karetka nam się należała bardziej...

10 sierp.
Wideo: 400 tys. zł na nową karetkę. Konferencja...

Wideo: 400 tys. zł na nową karetkę. Konferencja...

7 sierp.
Skromne obchody Dnia Strażaka 2021 w PSP Turek....

Skromne obchody Dnia Strażaka 2021 w PSP Turek....

19 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama