czwartek 29 września 2022

Michaliny, Michała, Rafała

13°C pochmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Władze miasta i powiatu wraz z Wiceministrem Rolnictwa symbolicznie uczciły 102 rocznice odzyskania niepodległości

Władze miasta i powiatu wraz z Wiceministrem Rolnictwa symbolicznie uczciły 102 rocznice odzyskania niepodległości - fot. Starostwo Powiatowe w Turku
fot. Starostwo Powiatowe w Turku 

Narodowe Święto Niepodległości w Turku w tym roku obchodzone było skromnie. Z uwagi na obostrzenia epidemiologiczne władze miasta i gminy wiejskiej turek oraz członkowie zarządu powiatu złożyli wiązanki kwiatów pod pod tablicą przy poczcie na ul Kaliskiej. W symbolicznych obchodach uczestniczył także wiceminister rolnictwa Ryszard Bartosik.

Dziś symbolicznie uczczono 102. rocznicę odzyskania niepodległości. W kościele pw. NSPJ w Turku odprawiona została msza św. za Ojczyznę w której udział wzięli przedstawiciele władz miasta i powiatu. Złożono także symboliczne wiązanki kwiatów i zapalono znicze pod tablicą upamiętniającą śmierć profesora miejscowego gimnazjum - Stanisława Kączkowskiego.

reklama

Po mszy świętej odprawionej w kościele NSPJ w Turku przedstawiciele Powiatu Tureckiego udali się złożyć kwiaty i zapalić znicze pod Pomnikiem Orła Białego.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

fot. UM Turek2
fot. UM Turek3
4
5
6
7
8

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Poseł Bartosik powinien...

Listy do redakcji: Poseł Bartosik powinien...

27 wrz.
List otwarty do posła Ryszarda Bartosika w...

List otwarty do posła Ryszarda Bartosika w sprawie...

24 wrz.
Uniejowska cieszy mieszkańców Turku. Powiatowa...

Uniejowska cieszy mieszkańców Turku. Powiatowa...

23 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama