niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Święto Niepodległości w "Piątce"

Święto Niepodległości w
 

Mimo zdalnego nauczania cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 włączyła się w obchody Święta Niepodległości. Nie było tradycyjnego, uroczystego apelu podkreślającego trudy walk o przywrócenie na mapę Europy po 123 latach niewoli, w jego miejsce podjęto wiele różnorodnych działań ukazujących patriotyzm współczesnego Polaka.

Uczniowie z najmłodszych klas przygotowywali się do święta już od zeszłego tygodnia. Dzieci z pierwszych klas wykonały na lekcjach biało-czerwone chorągiewki, drugoklasiści zrobili kotyliony w formie kokardek w narodowych barwach, którymi ozdobiły ubrania, z kolei uczniowie trzecich klas wykonały girlandy z białych i czerwonych motyli, a z nich biało-czerwoną flagę.

reklama

Uczniowie z klas IV-VI wzięli udział w konkursie na najciekawszy kotylion. Ku uciesze nauczycieli historii, że pięćdziesiątka ich podopiecznych potrafi wykazać się kreatywnością, innowatorstwem i artyzmem.

Nauczycielka muzyki  Aneta Janiak wraz z członkami chóru przygotowała interaktywną, muzyczną lekcję, podczas której młodzież wykonała dwa utwory Hymn Polski oraz piosenkę „Co to jest niepodległość?”

10 listopada większość lekcji przeznaczono na prezentacje, gry, filmy i pogadanki o historii naszego państwa, a w ramach akcji „Szkoła do hymnu”, odświętnie ubrani, z symbolami Polski, dokładnie o godzinie 11.11 wszyscy uczniowie i nauczyciele zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.

reklama

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Turek: Ósmoklasiści z dobrą średnią w...

Turek: Ósmoklasiści z dobrą średnią w egzaminach....

7 lip.
Wakacje, wakacje czas zacząć!  W

Wakacje, wakacje czas zacząć! W "piątce" zakończyli...

29 czerw.
Uczennice SP5 laureatkami konkursu Sejmu Dzieci...

Uczennice SP5 laureatkami konkursu Sejmu Dzieci i...

21 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama