sobota 25 września 2021

Aureli, Kamila, Kleofasa

13°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Uczyli się jak ozdabiać skrzynie

Uczyli się jak ozdabiać skrzynie
 

W minionym tygodniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku odbyły się warsztaty zdobienia skrzyń drewnianych metodą decupage. Zajęcia były częścią realizowanego przez instytucję projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Warsztaty w turkowskiej bibliotece poprowadziła Grażyna Sujewicz, która od wielu lat doskonali się w technice decupage, ucząc innych jak prawidłowo ozdabiać przedmioty tą efektowną, ale i wymagającą techniką. W ciągu kilkugodzinnego spotkania uczestnicy dowiedzieli się między innymi jak przygotować powierzchnię, jakich preparatów użyć by efekt zdobień cieszyła oko jak najdłużej, a także jak prawidłowo nakładać ozdoby.

reklama

Każda z osób biorących udział w warsztatach miała możliwość wykonać wszystkie kroki, charakterystyczne dla tej metody zdobienia powierzchni. Efektem pracy uczestników zajęć są przepięknie udekorowane skrzynie, które już wkrótce zostaną przekazane do miejskich przedszkoli i przychodni, by najmłodszym mieszkańcom naszego miasta dać możliwość wzięcia udziału w akcji bookcrossingowej czyli wymiany książek.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Urszula Szczęsna Dyrektorem Powiatowej...

Urszula Szczęsna Dyrektorem Powiatowej Biblioteki...

31 sierp.
Bibliosmyki ponownie w bibliotece

Bibliosmyki ponownie w bibliotece

31 sierp.

"Emocje w równowadze" - warsztaty dla młodzieży w...

10 sierp.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama