niedziela 24 stycznia 2021

Felicji, Roberta, Sławy

reklama

"Oni czytają! A Ty?" - wirtualne otwarcie wystawy już w piątek

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Turku serdecznie zaprasza na inauguracje wystawy fotograficznej „Oni czytają! A ty?”, która odbędzie się już w najbliższy piątek (27 listopada) o godz. 18.00, w przestrzeni wirtualnej, na profilu facebookowym biblioteki. Wydarzeniu towarzyszyć będzie spotkanie autorskie z Anną Dziewit-Meller.

„Oni czytają! A Ty?” to niezwykła wystawa fotografii, przedstawiająca 10 znanych i lubianych lokalnych liderów i działaczy, uwiecznionych podczas czytania książek. Wystawa ma na celu przede wszystkim promocję czytelnictwa i uświadomienie odbiorcom, że czytanie to atrakcyjne i wartościowe zajęcie. „Zależała nam na tym, by pokazać, że znane postacie z Turku chętnie sięgają po książkę w wolnym czasie. Być może zainspiruje to także inne osoby, którym do tej pory z książką nie było po drodze.” - tłumaczy dyrektor biblioteki, Ewelina Derucka. Wśród osób zaproszonych do projektu znaleźli się między innymi: Romuald Antosik – Burmistrz Miasta Turku, Mariola Kadrzyńska-Siwek – Przewodnicząca Rady Miejskiej, Robert Chmielewski – komendant Hufca Turek Związku Harcerstwa Polskiego, Beata Pacławska – koordynator Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych MOPS w Turku, Patryk Wodziński – lekarz z przychodni Medyk w Turku. Autorem wszystkich dziesięciu fotografii jest Filip Boliński.

reklama

W związku z sytuacją epidemiologiczną wystawę na razie będzie można oglądać on-line, na dedykowanej stronie http://oniczytaja.bsocial.online/. Kiedy tylko instytucje kultury ponownie zostaną otwarte, zdjęcia ozdobią korytarz turkowskiej biblioteki.

Inauguracja wystawy odbędzie się również w przestrzeni wirtualnej, na profilu facebookowym biblioteki, w najbliższy piątek (27 listopada) o godzinie 18.00. Wydarzeniu towarzyszyć będzie spotkanie autorskie z pisarką i dziennikarką Anną Dziewit-Meller.

Wystawa „Oni czytają a Ty” oraz spotkanie z Anną Dziewit-Meller odbywają się w ramach zadania „Misia: biblioteka pełna ludzi”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

reklama

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Odbierz wyprawkę dla przedszkolaka

Odbierz wyprawkę dla przedszkolaka

19 st.
Cyfrowe nowości w Malanowskiej Bibliotece

Cyfrowe nowości w Malanowskiej Bibliotece

5 st.
Biblioteka zakończyła projekt

Biblioteka zakończyła projekt "Misja: biblioteka...

1 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama