piątek 24 września 2021

Dory, Gerarda, Maryny

16°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Dzień Patrona Henryka Sienkiewicza oraz Jubileusz 95-lecia Szkoły Podst. nr 1 w Turku

Dzień Patrona Henryka Sienkiewicza oraz Jubileusz 95-lecia Szkoły Podst. nr 1 w Turku
 

Ważnym wydarzeniem w naszej szkole są listopadowe obchody Dnia Patrona, który do tej pory uświetniły różnorodne programy artystyczne, konkursy i zabawy. W roku 2020 przypada również Jubileusz 95-lecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku. Tradycyjnie obchodom Święta Szkoły towarzyszyła msza święta, uroczysta akademia, życzenia i gratulacje, liczne grono gości i absolwentów. W tym roku, przestrzegając zaleceń związanych z przeciwdziałaniem pandemii COVID -19, musieliśmy zmienić nasze zwyczaje i plany. W związku z czym cała Społeczność “Jedynki” wzięła udział w zdalnych obchodach Święta Szkoły, które trwały od 16.11. do 20.11.2020 r.

Najstarsi uczniowi klas 7-8 wykonali graficzne „Mapy myśli - historia Szkoły”. Powstały bardzo ciekawe, barwne projekty, które są wzruszającym przypomnieniem o wspólnie przeżytych latach. Przedstawiają one najważniejsze wydarzenia z historii Szkoły.

reklama

Z kolei uczniowie klas 4-6 wzięli udział w projekcie pt. “Fotografia sienkiewiczowska”. Polegał on na przebraniu się za postać z wybranego dzieła Henryka Sienkiewicza lub za samego pisarza oraz wykonaniu zdjęcia.

Najmłodsi uczniowie klas I-III tworzyli krzyżówkę z hasłem: SZKOŁA oraz “Laurkę dla szkoły z okazji 95-lecia”.

Wszyscy chętni mogli sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując interaktywny quiz pt. “Henryk Sienkiewicz - Patron "Jedynki". Ponadto uczniowie klas 6-8 projektowali logo naszej szkoły, upamiętniające 95. rocznicę Szkoły, przy wykorzystaniu grafiki komputerowej. Natomiast wszyscy chętni tworzyli okolicznościowe rymowanki.

reklama

Z wykonanych prac została stworzona pamiątkowa galeria na stronie Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku.

Tegoroczne obchody były niezwykłe i kreatywne, a każdy uczeń znalazł dla siebie coś inspirującego. Ponadto, z racji szczególnych obchodów w czasach pandemii, ich głównym miejscem stały się domy uczniów, a nie budynek szkolny. Z pewnością ten Jubileusz zostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników.

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

80. rocznica utworzenia przez Niemców Getta...

80. rocznica utworzenia przez Niemców Getta Czachulec

22 wrz.
50-lecie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

50-lecie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

14 wrz.
Poczet OSP Turek na warszawskich obchodach...

Poczet OSP Turek na warszawskich obchodach 100-lecia...

9 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama