sobota 16 stycznia 2021

Mascelego, Walerii, Włodzimierza

reklama

Burmistrz zapowiedział kolejną zmianę naliczania opłat za śmieci w Turku.

Burmistrz zapowiedział kolejną zmianę naliczania opłat za śmieci w Turku.
 

Od początku sierpnia w Turku obowiązują wyższe stawki za odbiór i zagospodarowanie odpadów segregowanych, a podczas wczorajszej korespondencyjnej sesji Rady Miejskiej burmistrz zapowiedział kolejną zmianę w naliczaniu opłat.

W ramach opłat za zagospodarowanie odpadów komunalnych do kasy Urzędu Miejskiego wpłynęło prawie 5 milionów złotych. Koszty funkcjonowania systemu śmieciowego to 6 milionów 100 tysięcy złotych, z czego prawie 600 tysięcy stanowi koszt odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu miasta. -Pierwsze dziesięć miesięcy tego roku przyniosło już stratę prawie milion dwieście tysięcy złotych - mówił podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej Romuald Antosik. Burmistrz zapowiedział, że dalsze funkcjonowanie obecnego systemu zagospodarowania odpadami, czyli naliczanie opłaty od mieszkańca, zagraża miejskiemu budżetowi, dlatego konieczne jest wprowadzenie zmian.

reklama

-Odpowiedzialność polega na tym, że ten system musi się bilansować. Mam nadzieję, że podejdziecie państwo do tego poważnie – podkreślał Antosik. W tej sprawie w najbliższym czasie zostanie zwołana nadzwyczajna sesja.

Podobne artykuły

Kolejne niechlubne znalezisko w lasach na...

Kolejne niechlubne znalezisko w lasach na terenie...

z wczoraj
PSZOK w Kawęczynie otwarty. Zbiórka odpadów w...

PSZOK w Kawęczynie otwarty. Zbiórka odpadów w każdą...

11 st.
Umowa na odbiór odpadów w gminie Tulliszków...

Umowa na odbiór odpadów w gminie Tulliszków podpisana

5 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama