czwartek 23 września 2021

Bogusława, Liwiusza, Tekli

9°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Występ dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 8

Występ dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 8
 

W środę, 25 listopada w Przedszkolu Samorządowym nr 8 w Turku odbyła się „premiera” przedstawienia teatralnego na podstawie utworu Lucyny Krzemienieckiej pt. „O gościach, co nie przyszli na ucztę”.

Bardzo ważny okazał się wybór utworu, w którym istotną rolę odgrywa patron placówki Krasnal Hałabała. Występ przygotowany przez małych aktorów z kółka teatralnego poprzedzony wielotygodniową pracą nad analizą tekstu literackiego, gestem, słowem oraz ruchem okazał się dużym sukcesem. Dzieci bardzo chętnie utożsamiały się z przedstawianymi przez siebie postaciami. Przeżywały i wczuwały się w ich sytuacje zachowując się przy tym jak prawdziwi aktorzy.

reklama

Wielka radość jaką sprawiło dzieciom realizowanie przedstawienia uświadomiło wszystkim zaangażowanym, dlaczego warto organizować zabawy w teatr. Teatr jest bowiem dla dzieci rzeczywistością wyjątkową, w której wszystko może się zdarzyć, a odtwórca roli ma okazję realizować swoje marzenia, by stać się kimś innym. Doceniamy małych aktorów za zaangażowanie i wspaniały występ. Życzymy dalszych sukcesów scenicznych.

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Dzień Patrona w Przedszkolu Samorządowym Nr 8

Dzień Patrona w Przedszkolu Samorządowym Nr 8

11 czerw.
Maj miesiącem książki w Przedszkolu...

Maj miesiącem książki w Przedszkolu Samorządowym Nr...

17 maj.
Przedszkole Samorządowe nr 6 w Turku ogłasza II...

Przedszkole Samorządowe nr 6 w Turku ogłasza II etap...

26 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama