niedziela 07 marca 2021

Flicyty, Kajetana, Pauli

2°C rozproszone chmury Pogoda na kolejne dni »
reklama

Udany Mikołajkowy pobór krwi dla Agaty w TIG. Dobro powraca!

Udany Mikołajkowy pobór krwi dla Agaty w TIG. Dobro powraca! - fot. TIG Turek
fot. TIG Turek 

Za nami wielka Mikołajkowy pobór krwi dla Agaty Pilarskiej. Tym razem gospodarzem kolejnej akcji była Turecka Izba Gospodarza. Zebrano 30 litrów tego bezcennego płynu.

W poniedziałek 7 grudnia w siedzbie TIG przy ul Żeromskiego w Turku odbyła się kolejna akcja poboru krwi dla 17-letniej Agaty Pilarskiej. Mimo trudnego okresu związanego z pandemią na ogłoszony pobór krwi zgłosiło się ponad 75 osób o otwartych na pomoc sercach. Po weryfikacji krew oddało 65 osób.  Na wszystkich uczestników akcji czekał także słodki poczęstunek oraz napoje. Organizatorzy dziękują wszystkim za wsparcie akcji i oddaną krew dla Agaty Pilarskiej. Łącznie zebrano ponad 30 litrów krwi. 

reklama

Organizatorami poniedziałkowego poboru była Turecka Izba Gospodarcza oraz Centrum Wolontariatu MOPS Turek. W organizacje przedsięwzięcia „Mikołajkowa akcja poboru krwi i szpiku dla Agaty” zaangażowały się osoby prywatne, instytucje i firmy.  Warto wymienić pomoc Turkovia Hotel, Piekarnia Michlin, Kwiaciarnia Fantazja, Drewtur, Sun Garden.. Za pobór i bezpieczeństwo dawców odpowiadało jak zawsze Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Kalisza.

Agata obecnie jest leczona na oddziale onkologii w szpitalu w Łodzi i bardzo potrzebuje naszego wsparcia. Agata jest uczennicą turkowskiego technikum, którą niejednokrotnie mogliśmy zobaczyć na różnych akcjach charytatywnych Centrum Wolontariatu przy MOPS w Turku. Niestety tym razem to ta aktywna wolontariuszka potrzebuje naszej pomocy. Przez zdiagnozowaną ostrą białaczkę szpikową Agata będzie musiała przejeść wiele ciężkich zabiegów, w tym chemioterapię i transfuzję krwi. To właśnie teraz nasza pomoc jest na wagę złota - każda oddana krew (bez względu na grupę!) z podanymi niezbędnymi danymi znajdzie się na koncie dziewczyny, dzięki czemu będzie można zachować ciągłość leczenia.

Podobne artykuły

Oddali 17.5 litra krwi w zbiórce w Miejskim...

Oddali 17.5 litra krwi w zbiórce w Miejskim Domu...

5 mrz.
Krew to życie! Kolejny udany pobór krwi klubu...

Krew to życie! Kolejny udany pobór krwi klubu HDK...

3 mrz.
Oddaj krew w Domu Strażaka już 28 lutego. Klub...

Oddaj krew w Domu Strażaka już 28 lutego. Klub HDK...

26 lt.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama