niedziela 25 września 2022

Aureli, Kamila, Kleofasa

18°C zachmurzenie małe Pogoda 7 dni »
reklama

Udany Mikołajkowy pobór krwi dla Agaty w TIG. Dobro powraca!

Udany Mikołajkowy pobór krwi dla Agaty w TIG. Dobro powraca! - fot. TIG Turek
fot. TIG Turek 

Za nami wielka Mikołajkowy pobór krwi dla Agaty Pilarskiej. Tym razem gospodarzem kolejnej akcji była Turecka Izba Gospodarza. Zebrano 30 litrów tego bezcennego płynu.

W poniedziałek 7 grudnia w siedzbie TIG przy ul Żeromskiego w Turku odbyła się kolejna akcja poboru krwi dla 17-letniej Agaty Pilarskiej. Mimo trudnego okresu związanego z pandemią na ogłoszony pobór krwi zgłosiło się ponad 75 osób o otwartych na pomoc sercach. Po weryfikacji krew oddało 65 osób.  Na wszystkich uczestników akcji czekał także słodki poczęstunek oraz napoje. Organizatorzy dziękują wszystkim za wsparcie akcji i oddaną krew dla Agaty Pilarskiej. Łącznie zebrano ponad 30 litrów krwi. 

reklama

Organizatorami poniedziałkowego poboru była Turecka Izba Gospodarcza oraz Centrum Wolontariatu MOPS Turek. W organizacje przedsięwzięcia „Mikołajkowa akcja poboru krwi i szpiku dla Agaty” zaangażowały się osoby prywatne, instytucje i firmy.  Warto wymienić pomoc Turkovia Hotel, Piekarnia Michlin, Kwiaciarnia Fantazja, Drewtur, Sun Garden.. Za pobór i bezpieczeństwo dawców odpowiadało jak zawsze Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Kalisza.

Agata obecnie jest leczona na oddziale onkologii w szpitalu w Łodzi i bardzo potrzebuje naszego wsparcia. Agata jest uczennicą turkowskiego technikum, którą niejednokrotnie mogliśmy zobaczyć na różnych akcjach charytatywnych Centrum Wolontariatu przy MOPS w Turku. Niestety tym razem to ta aktywna wolontariuszka potrzebuje naszej pomocy. Przez zdiagnozowaną ostrą białaczkę szpikową Agata będzie musiała przejeść wiele ciężkich zabiegów, w tym chemioterapię i transfuzję krwi. To właśnie teraz nasza pomoc jest na wagę złota - każda oddana krew (bez względu na grupę!) z podanymi niezbędnymi danymi znajdzie się na koncie dziewczyny, dzięki czemu będzie można zachować ciągłość leczenia.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

fot. TIG Turek2
fot. TIG Turek3
fot. TIG Turek4
fot. Powiat Turecki5
fot. Powiat Turecki6
fot. Powiat Turecki7
fot. Powiat Turecki8
fot. Powiat Turecki9
fot. Powiat Turecki10
fot. TIG Turek11
fot. TIG Turek12
fot. TIG Turek13

Podobne artykuły

Finał kolejnych kolorowych wakacji. Tydzień...

Finał kolejnych kolorowych wakacji. Tydzień dobrej...

21 lip.
Ponad 52 litry krwi w grudniowych poborach z...

Ponad 52 litry krwi w grudniowych poborach z klubem...

28-12-2021
MOPS obdarował potrzebujące dzieci na święta

MOPS obdarował potrzebujące dzieci na święta

22-12-2021

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama