Dni Turku i Gminy Turek już za 3 dni!

czwartek 05 sierpnia 2021

Emila, Karoliny, Kary

13°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Świąteczna akcja Wolontariatu. Pomogli ponad 100 seniorom

Świąteczna akcja Wolontariatu. Pomogli ponad 100 seniorom
 

Ponad 100 starszych mieszkańców Turku otrzymało podarunki na Boże Narodzenie. A wszystko to w ramach akcji Świąteczna Paczka dla Seniora, której inicjatorem oraz organizatorem było Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Jak podkreśla Beata Pacławska, szefowa Centrum, zorganizowana w ubiegłym tygodniu akcja przeszła najśmielsze oczekiwania. Żywność oraz środki czystości napływały każdego dnia. –Celem akcji było wsparcie najstarszych mieszkańców miasta, którzy z uwagi na pandemię koronawirusa nie wychodzą z domu. Do tego ich renty i emerytury starczają zaledwie na opłaty i leki. Postanowiliśmy więc ruszyć z pomocą, by zapewnić turowianom godziwe święta Bożego Narodzenia – wyjaśnia Beata Pacławska.

reklama

Jak zawsze do inicjatywy Centrum Wolontariatu przyłączyło się wiele osób o wielkich sercach: NaTurek, Komenda Powiatowa Policji oraz Straży Pożarnej w Turku, Stowarzyszenie Ziemia Turkowska, Union Knopf, Elektrokabel, Apteka Stylowa, Anglojęzyczne Niepubliczne Przedszkole i Żłobek „Butterfly”  ul.Częstochowska w Kaliszu, a także Urszula Wieczorek, Klaudia Michalak z sąsiadami, Hurtownia Papiernicza Kredka, Ewa Groncik, Grzegorz Gryska oraz inne anonimowe wspaniałe serduszka, za co wolontariusze i seniorzy bardzo dziękują.

Podobne artykuły

''Jesteśmy tu, jak zawsze, w czerwonych...

''Jesteśmy tu, jak zawsze, w czerwonych koszulkach,...

29 lip.
Odeszła Agata Pilarska. Wolontariusze żegnają...

Odeszła Agata Pilarska. Wolontariusze żegnają...

25 lip.
Happening

Happening "Kwarantanna nie chroni przed przemocą" w...

9 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama