poniedziałek 27 września 2021

Damiana, Mirabeli, Wincentego

19°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Magia Świąt Bożego Narodzenia w Przedszkolu Samorządowym nr 8

Magia Świąt Bożego Narodzenia w Przedszkolu Samorządowym nr 8
 

Czekając na Święta Bożego Narodzenia, jak każdego roku dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 8 im. Krasnala Hałabały wzięły udział w przygotowaniu uroczystości choinkowej.

Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną odbyła się ona oddzielnie dla każdej grupy wiekowej z zachowaniem wszelkich obowiązujących zasad i dystansu społecznego.

reklama

Przybył na nią również najbardziej wyczekiwany gość, jakim oczywiście jest Święty Mikołaj, który za każdym razem dumnie wkraczał do pięknie przystrojonej na tę okoliczność sali.

Każdorazowo w ten właśnie sposób rozpoczynały się tegoroczne „Jasełka”, które mają swoją wieloletnią tradycję, a w wykonaniu przedszkolaków nabierają szczególnego znaczenia i wdzięku. Rozpoczynały się one od opowiadanej przez dzieci z grupy III historii narodzenia Jezusa opatrzonej polskimi kolędami i pastorałkami.

Ubrani w piękne stroje królowie, skromni pastuszkowie, dostojna Święta Rodzina, tańczące aniołki, gwiazdeczki i wiele innych postaci budziły ciepłe emocje, wywołały wiele wzruszeń. Wszystko to sprawiało, że w sercach robiło się ciepło i świątecznie, a wspólne życzenia, kończące kolejne spotkania, pozwalały poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełnych radości, bliskości i nowych nadziei. Mali aktorzy za każdy swój występ otrzymywali słowa pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w swoją rolę, a przede wszystkim za umiejętność działania w zespole, dzięki czemu wspólnie stworzyły niezapomniane, bardzo efektowne widowisko.

reklama

Przed Świętym Mikołajem na kolejnych spotkaniach zaprezentowały się również dzieci z pozostałych grup, by po zakończeniu występów z ogromnego czerwonego worka mogły wysypać się prezenty i słodycze. Ten niezwykły choć spędzony w niecodziennych okolicznościach dzień okazał się niezapomnianym przeżyciem i został uwieczniony na pamiątkowych fotografiach.

źródło: UM Turek

Podobne artykuły

Dzień Patrona w Przedszkolu Samorządowym Nr 8

Dzień Patrona w Przedszkolu Samorządowym Nr 8

11 czerw.
Maj miesiącem książki w Przedszkolu...

Maj miesiącem książki w Przedszkolu Samorządowym Nr...

17 maj.
Przedszkole Samorządowe nr 6 w Turku ogłasza II...

Przedszkole Samorządowe nr 6 w Turku ogłasza II etap...

26 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama