sobota 15 czerwca 2024

Jolanty, Lotara, Wita

reklama

Magia Świąt Bożego Narodzenia w Przedszkolu Samorządowym nr 8

Magia Świąt Bożego Narodzenia w Przedszkolu Samorządowym nr 8
 

Czekając na Święta Bożego Narodzenia, jak każdego roku dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 8 im. Krasnala Hałabały wzięły udział w przygotowaniu uroczystości choinkowej.

Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną odbyła się ona oddzielnie dla każdej grupy wiekowej z zachowaniem wszelkich obowiązujących zasad i dystansu społecznego.

reklama

Przybył na nią również najbardziej wyczekiwany gość, jakim oczywiście jest Święty Mikołaj, który za każdym razem dumnie wkraczał do pięknie przystrojonej na tę okoliczność sali.

Każdorazowo w ten właśnie sposób rozpoczynały się tegoroczne „Jasełka”, które mają swoją wieloletnią tradycję, a w wykonaniu przedszkolaków nabierają szczególnego znaczenia i wdzięku. Rozpoczynały się one od opowiadanej przez dzieci z grupy III historii narodzenia Jezusa opatrzonej polskimi kolędami i pastorałkami.

Ubrani w piękne stroje królowie, skromni pastuszkowie, dostojna Święta Rodzina, tańczące aniołki, gwiazdeczki i wiele innych postaci budziły ciepłe emocje, wywołały wiele wzruszeń. Wszystko to sprawiało, że w sercach robiło się ciepło i świątecznie, a wspólne życzenia, kończące kolejne spotkania, pozwalały poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełnych radości, bliskości i nowych nadziei. Mali aktorzy za każdy swój występ otrzymywali słowa pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w swoją rolę, a przede wszystkim za umiejętność działania w zespole, dzięki czemu wspólnie stworzyły niezapomniane, bardzo efektowne widowisko.

Przed Świętym Mikołajem na kolejnych spotkaniach zaprezentowały się również dzieci z pozostałych grup, by po zakończeniu występów z ogromnego czerwonego worka mogły wysypać się prezenty i słodycze. Ten niezwykły choć spędzony w niecodziennych okolicznościach dzień okazał się niezapomnianym przeżyciem i został uwieczniony na pamiątkowych fotografiach.

reklama

źródło: UM Turek

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Podobne artykuły
Maj miesiącem książki w Przedszkolu...

Maj miesiącem książki w Przedszkolu Samorządowym Nr 8 w Turku

14 maj.
Majowe Święta w Przedszkolu  Krasnala Hałabały

Majowe Święta w Przedszkolu Krasnala Hałabały

30 kw.
Przedszkolaki z Przykony powitały wiosnę na...

Przedszkolaki z Przykony powitały wiosnę na sportowo

13 kw.
Wyszyna. Wiewiórki, Krasnoludki, Misie i...

Wyszyna. Wiewiórki, Krasnoludki, Misie i Jeżyki wystąpiły dla swoich...

26 st.
W tym roku w Potworowie. Spotkanie opłatkowe...

W tym roku w Potworowie. Spotkanie opłatkowe strażaków z gminy Dobra

27-12-2023
Wideo: Wyjątkowy koncert w Boleszczynie....

Wideo: Wyjątkowy koncert w Boleszczynie. Członkinie Schola ICHTIS...

25-12-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama