niedziela 07 marca 2021

Flicyty, Kajetana, Pauli

2°C rozproszone chmury Pogoda na kolejne dni »
reklama

III miejsce uczennicy ZST w Ogólnopolskim Konkursie Dekorowania Pierników

III miejsce uczennicy ZST w Ogólnopolskim Konkursie Dekorowania Pierników
 

W dniach od 1 do 21 grudnia 2020 roku Zespół Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie zorganizował I Ogólnopolski Konkurs Artystyczny Dekorowania Pierników” Dekor – Piernik – Art.” w formie on-line. Do konkursu zostało zgłoszonych 65 kolorowych, piernikowych dział sztuki z całej Polski, w tym miedzy innymi znalazły się trzy pierniki uczniów z Zespołu Szkół Technicznych w Turku z klasy 2 LZ ( Weronika Dębowska, Julia Gralińska) i klasy 3FZ (Anna Misiak), które zostały zgłoszone przez nauczyciela przedmiotów gastronomicznych Marzenę Maćków.

Celem konkursu było podtrzymanie tradycji bożonarodzeniowych, a także rozwój ucznia i poszerzenie wiedzy oraz umiejętności zawodowych, a tematem przewodnim była „Misja Świętego Mikołaja”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu własnoręcznie wypieczonego piernika o wymiarach 30 cm x 30cm, którego trzeba było ozdobić używając lukru, natomiast zabronione było używanie gotowych elementów dekoracyjnych.

reklama

Nadesłane prace były oceniane przez profesjonalne jury, składające się z wybitnych cukierników: Anny Dziedzic, Agaty Kubackiej, Daniela Bauera, Igi Sarzyńskiej i Pawła Mieszały. Oceniali głównie w pracach oryginalność, pomysłowość, wygląd i estetykę wykonania oraz zastosowanie sztuki lukrowania.

27 grudnia zostały ogłoszone wyniki w I Ogólnopolski Konkurs Artystyczny Dekorowania Pierników” Dekor – Piernik – Art.”. Na podium zajmując III miejsce znalazła się uczennica z Zespołu Szkół Technicznych w Turku Anna Misiak, która w konkursie wykonała pracę „Obrazek Świętego Mikołaja”. Została nagrodzona przez jury otrzymując: kurs „ Nie tylko świąteczna piernikowa deseczka” od Słodki Decor Beata Młynarczak, od Mistrza Branży trzy najnowsze numery czasopisma, szablony i foremki od Szablony Kulinarne, szablony i bon promocyjny od sklepu KOKINO, szpikulec, zestaw barwików od FOOD COLOURS oraz zestaw gadżetów od Callebaut.

źródło: ZST Turek

III miejsce uczennicy ZST w Ogólnopolskim Konkursie Dekorowania Pierników

Podobne artykuły

Stypendia Prezesa Rady Ministrów dla uczniów ZST

Stypendia Prezesa Rady Ministrów dla uczniów ZST

18 lt.
Miejski konkurs plastyczny

Miejski konkurs plastyczny "Zapobiegajmy pożarom"...

1 lt.
Wideo: Drugie miejsce w konkursie filmowym...

Wideo: Drugie miejsce w konkursie filmowym PATRIA...

01-12-2020

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama