sobota 22 czerwca 2024

Pauliny, Sabiny, Tomasza

reklama

III miejsce uczennicy ZST w Ogólnopolskim Konkursie Dekorowania Pierników

III miejsce uczennicy ZST w Ogólnopolskim Konkursie Dekorowania Pierników
 

W dniach od 1 do 21 grudnia 2020 roku Zespół Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie zorganizował I Ogólnopolski Konkurs Artystyczny Dekorowania Pierników” Dekor – Piernik – Art.” w formie on-line. Do konkursu zostało zgłoszonych 65 kolorowych, piernikowych dział sztuki z całej Polski, w tym miedzy innymi znalazły się trzy pierniki uczniów z Zespołu Szkół Technicznych w Turku z klasy 2 LZ ( Weronika Dębowska, Julia Gralińska) i klasy 3FZ (Anna Misiak), które zostały zgłoszone przez nauczyciela przedmiotów gastronomicznych Marzenę Maćków.

Celem konkursu było podtrzymanie tradycji bożonarodzeniowych, a także rozwój ucznia i poszerzenie wiedzy oraz umiejętności zawodowych, a tematem przewodnim była „Misja Świętego Mikołaja”. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu własnoręcznie wypieczonego piernika o wymiarach 30 cm x 30cm, którego trzeba było ozdobić używając lukru, natomiast zabronione było używanie gotowych elementów dekoracyjnych.

reklama

Nadesłane prace były oceniane przez profesjonalne jury, składające się z wybitnych cukierników: Anny Dziedzic, Agaty Kubackiej, Daniela Bauera, Igi Sarzyńskiej i Pawła Mieszały. Oceniali głównie w pracach oryginalność, pomysłowość, wygląd i estetykę wykonania oraz zastosowanie sztuki lukrowania.

27 grudnia zostały ogłoszone wyniki w I Ogólnopolski Konkurs Artystyczny Dekorowania Pierników” Dekor – Piernik – Art.”. Na podium zajmując III miejsce znalazła się uczennica z Zespołu Szkół Technicznych w Turku Anna Misiak, która w konkursie wykonała pracę „Obrazek Świętego Mikołaja”. Została nagrodzona przez jury otrzymując: kurs „ Nie tylko świąteczna piernikowa deseczka” od Słodki Decor Beata Młynarczak, od Mistrza Branży trzy najnowsze numery czasopisma, szablony i foremki od Szablony Kulinarne, szablony i bon promocyjny od sklepu KOKINO, szpikulec, zestaw barwików od FOOD COLOURS oraz zestaw gadżetów od Callebaut.

źródło: ZST Turek

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
III miejsce uczennicy ZST w Ogólnopolskim Konkursie Dekorowania Pierników
Podobne artykuły
Finał konkursu fotograficznego w ZST pod...

Finał konkursu fotograficznego w ZST pod hasłem "Kadr na Powiat...

12 czerw.
Edukacja przez sztukę. Laureaci konkursu

Edukacja przez sztukę. Laureaci konkursu "Stop pożarom traw"...

11 czerw.
Rok 2025 pełen wyjazdów zagranicznych dla...

Rok 2025 pełen wyjazdów zagranicznych dla uczniów ZST

11 czerw.
Malaga. Kolejna szkoła zainteresowana...

Malaga. Kolejna szkoła zainteresowana współpracą z Zespołem Szkół...

4 czerw.
Twoja przyszłość - Twój wybór. Rekrutacja...

Twoja przyszłość - Twój wybór. Rekrutacja do ZST rozpoczęta!

28 maj.
Zespół Szkół Technicznych rozszerza ofertę...

Zespół Szkół Technicznych rozszerza ofertę edukacyjną przy...

14 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama