piątek 05 marca 2021

Aurory, Fryderyka, Oliwii

0°C całkowite zachmurzenie Pogoda na kolejne dni »
reklama

Wyśmienity początek roku w Klubie SHDK RP Górnik. Zebrano blisko 40 litrów krwi!

Wyśmienity początek roku w Klubie SHDK RP Górnik. Zebrano blisko 40 litrów krwi! - fot. Starostwo Powiatowe w Turku
fot. Starostwo Powiatowe w Turku 

W piątek 15 stycznia 2021r. odbył się pierwszy w tym roku pobór krwi zorganizowany przez Klub SHDK RP „Górnik”. Organizatorzy nie kryją zadowolenia z bardzo dobrego wyniku akcji.

Mimo trudnego okresu związanego z pandemią na ogłoszony pobór krwi w Hostelu Barbórka zgłosiły się dokładnie 94 osoby o otwartych na pomoc sercach. Po weryfikacji krew oddało 85 osób. Łącznie udało się zebrać blisko 40 litrów krwi. Akcja trwała od godziny 8.00 do 11.00. Za bezpieczny pobór odpowiadało jak zawsze Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Kalisza.

reklama

Zadowolenia z frekwencji i ostatecznego wyniku poboru nie kryją organizatorzy, licząc że tak dobry początek roku to doskonały zwiastun kolejnych tego typu akcji. -Dziękujemy wszystkim za ten cenny dar, za pomoc, zaangażowanie. Rok 2021 zaczynamy z pięknym wynikiem. Oby tak dalej. - podsumowują członkowie klub SHDK RP „Górnik”.

Pierwszy pobór krwi w 2021 roku wsparli Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu, Starostwo Powiatowe w Turku, Hostelu Barbórka, firmy Direkt Outlet, Unicorn oraz Zina. 

 

Podobne artykuły

Krew to życie! Kolejny udany pobór krwi klubu...

Krew to życie! Kolejny udany pobór krwi klubu HDK...

3 mrz.
Oddaj krew w Domu Strażaka już 28 lutego. Klub...

Oddaj krew w Domu Strażaka już 28 lutego. Klub HDK...

26 lt.
Oddali 17 litrów krwi w zbiórce zorganizowanej...

Oddali 17 litrów krwi w zbiórce zorganizowanej w...

21 st.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama