poniedziałek 26 lipca 2021

Anny, Mirosławy, Joachima

18°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

WOŚP w Turku idzie na rekord? Najciekawsze licytacje i aktualny przebieg zbiórki.

WOŚP w Turku idzie na rekord? Najciekawsze licytacje i aktualny przebieg zbiórki.
 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Turku rozkręciła się na dobre. Mnóstwo przedmiotów na wirtualnych aukcjach oraz wieczorne licytacje w Miejskim Domu Kultury powiększają skarbonki potężnymi zastrzykami pieniędzy. Czy mimo pandemii tegoroczny finał będzie rekordowy?

Od środy 27 stycznia wystartowały wieczorne licytacje na żywo z Miejskiego Domu Kultury. Dzięki charyzmie Tomasza Człapy oraz Kacpra Drzewieckieg, a także wsparciu wielu osób, wolontariuszy oraz pracowników MDK z dnia na dzień co raz większe pieniądze zasilają skarbonkę sztabu WOŚP w Turku. W dniu debiutu udało się wylicytować 17 przedmiotów na kwotę 4200 zł, a czwartkowy wieczór zakończył się kwotą ponad 9000 zł i wylicytowanymi 14 przedmiotami. Dziś licytacje startują od 19.00. Relacja m.in. na FB oraz na kanale YT MDK pod adresem: https://www.youtube.com/channel/UCLIKxRGWY5qI8xnjJcxv4nQ

reklama

Wśród wczorajszych licytacji na żywo był m.in. voucher na wycieczkę ph. "Wiosenne migracje ptaków" mającą na celu przybliżenie życia ptactwa na zbiorniku Jeziorsko oraz terenach wokół. Voucher ufundował organizator wycieczki grupa OTOP Turek pod przewodnictwem Marty Ilkowskiej Nowak, a jednym z przewodników biorących udział będzie miłośnik tych stworzeń, fotograf dzikiej przyrody Karol Fornalczyk. Tak się szczęśliwie złożyło, że to redakcja Turek.net.pl zaproponowała najwyższą ofertę i kwotą 300 zł wsparła skarbonkę sztabu WOŚP w MDK Turek. Mamy nadzieję, że uda nam się wraz z Panem Karolem i grupą OTOP przygotować ciekawy materiał ukazujący piękno ptasiej fauny zbiornika Jeziorsko już na wiosnę tego roku. Dla spóźnialskich, którzy chętnie by się na taką wycieczkę wybrali informujemy, że będzie można wylicotwać jeszcze jeden taki voucher! 

Wieczorne licytacje na żywo to nie wszystko. Od ponad tygodnia trwają aukcje na grupie facebook "Licytacje online WOŚP Turek 2021" pod adresem: https://www.facebook.com/groups/436822753975678/. Wylicytować można niemal wszystko. Zwiedzanie wieży zegarowej ratusza w Turku, obrazy - w tym takie przygotowane specjalnie na tegoroczny finał w Turku, wszelkiego rodzaju vouchery od firm na usługi i produkty, instrumenty, płyty, książki. ciasta i torty, które firmy i osoby prywatne wykonają na zamówienie,  plakaty, koszulki i gadżety WOŚP, sprzęt RTV, meble oraz mnóstwo maskotek, a wśród nich te wykonane ręcznie przez Jolę Wiatr. Maskotki Pani Joli są także dodawane do przedmiotów licytowanych na żywo w MDK.

Wśród licytacji na grupie na Facebooku nie mogło oczywiście zabraknąć tradycyjnych złotych serduszek. To one co roku zasilały zbiórkę największymi kwotami. Nie inaczej będzie w tym roku. Na chwile obecną jedno z nich oferowane przez Szkołę Podstawową nr 4 przebiło 9000 zł za sprawą oferty Roberta Karolaka z firmy Elektrokabel. Kolejne serduszko przekazane przez Bogdana Grebera z firmy Drewtur licytowane jest obecnie na kwotę 4444 zł (stan na 29.01 godz. 17.00).

reklama

Z najciekawszych aukcji warto wymienić m.in. 5-godzinną wycieczkę łodzią motorową wystawioną przez Kacpra Drzewieckiego, możliwość zagrania jednego utworu wraz z grupą The Zgreds na scenie Stowarzyszenia Przystań, jeden dzień w fotelu Burmistrza Miasta Dobrej wystawiony przez Burmistrza Dobrej Tadeusza Geblera czy wycieczka rowerowa z Burmistrzem Turku Romualdem Antosikiem. Naprawdę jest w czym wybierać.

Przypominamy także, że w niedzielę Finał WOŚP. Organizatorzy zapraszają na Parking Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku (ul. 3 Maja 8) od godziny 16.00, gdzie będzie można odebrać maseczkę, a także spróbować darmowej grochówki i kiełbasy z grilla. Na placu odbędzie się pokaz wozów strażackich OSP Turek i OSP Cisew oraz licytacja na żywo fantów przekazanych przez mieszkańców Turku i okolic! 

Licytacji jest jest naprawdę ogromna ilość, zarówno tych na grupie oraz prezentowanych podczas licytacji na żywo. Zachęcamy gorąco do udziału w nich. Dziś licytacje na żywo startują o godzinę wcześniej. Na godzinę 19.00 zaprasza prowadzący licytacje Tomasz Człapa. Kto wie, czy mimo pandemii tegoroczna edycja nie przebije ze znaczną nadwyżką rekordu z poprzedniego roku, który został zamknięty kwotą 169 tys. zł.

WOŚP w Turku idzie na rekord? Najciekawsze licytacje i aktualny przebieg zbiórki.

Podobne artykuły

Hej, Krwiodawcy! Nadchodzi kolejna akcja poboru...

Hej, Krwiodawcy! Nadchodzi kolejna akcja poboru krwi...

19 lip.

"MY PSY", czyli wyjątkowy musical na turkowskiej...

17 lip.
Casting do Musicalu

Casting do Musicalu "My psy" w Miejskim Domu Kultury

15 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama