piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Sukces tegorocznej zbiórki! 29 Finał WOŚP w Turku przebił 200 tys. zł!

Sukces tegorocznej zbiórki! 29 Finał WOŚP w Turku przebił 200 tys. zł!
 

Turkowski Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy opublikował ostateczną kwotę pieniędzy, jakie udało się zebrać w tym roku w Turku. Dzięki zaangażowaniu ogromnej rzeszy osób, hojności mieszkańców, mimo obostrzeń 29. Finał WOŚP pobił zeszłoroczny rekord. Zebrano dokładnie 203 151,55 zł!

Ten ogromny sukces zbiórki w Turku nie byłby możliwy, gdyby nie ogromne zaangażowanie i poświęcenie wielu osób. Począwszy od pracowników Miejskiego Domu Kultury, Strażaków, Medyków, wolontariuszy Centrum Wolontariatu przy MOPS w Turku, właścicieli firm biorących udział w licytacjach oraz wspierających finał na dziedzińcu OSP, osób prywatnych w tym nieocenionego Kacpra Drzewieckiego, Tomasza Człapy i Waldka Werbińskiego realizujących licytacje online, a skończywszy na wszystkich wolontariuszach, którzy w mroźną niedzielę cały dzień na ulicach Turku z puszką w rękach zbierali datki od mieszkańców. Wszyscy oni wraz z hojnymi darczyńcami zapracowali na ten ogromny sukces.

reklama

Na zebraną kwotę składają się: 122 352.55 zł - pozyskane przez wolontariuszy i poprzez licytacje oraz 80 799 zł które wpłynęły do eSkarbonek. Przypomnijmy: w zeszłorocznym 28. Finale WOŚP w Turku zebrano 172 tys. zł, a co za tym idzie - tegoroczna zbiórka to ponad 30 tysięcy więcej i to mimo obostrzeń i ograniczeń pandemicznych związanych z organizacją tego typu przedsięwzięć.

Podobne artykuły

Nie daj się jesiennej chandrze! Aktywny weekend...

Nie daj się jesiennej chandrze! Aktywny weekend w...

16 wrz.
Coraz więcej krwiodawców w Turku. Mieszkańcy...

Coraz więcej krwiodawców w Turku. Mieszkańcy oddali...

22 sierp.
Finał kolejnych kolorowych wakacji. Tydzień...

Finał kolejnych kolorowych wakacji. Tydzień dobrej...

21 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama