środa 22 września 2021

Maury, Milany, Tomasza

10°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Krew to życie! Kolejny udany pobór krwi klubu HDK PCK przy OSP Turek

Krew to życie! Kolejny udany pobór krwi klubu HDK PCK przy OSP Turek
 

Ponad 17 litrów krwi zebrano podczas niedzielnego (28 lutego) poboru krwi zorganizowanego przez klub HDK PCK im. Św. Floriana działającego przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku. Do akcji zgłosiły się 53 osoby.

Akcja poboru krwi trwała od godziny 9.00 do 12.00 w budynku OSP Turek przy ul. 3 Maja. Zainteresowanie dawców chcących oddać krew było wysokie. Na apel strażaków ochotników odpowiedziały 53 osoby a ostatecznie krew oddało 39 dawców, co dało 17,55 litra ratującego życie płynu.

reklama

To nie pierwsza i nie ostatnia akcja aktywnie działającego przy OSP Klubu Honorowych Dawców Krwi. Jak podkreśla prezes Piotr Dewicki, organizowane przez Klub zbiórki zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Tylko w zeszłym 2020 roku bilans wszystkich zorganizowanych poborów to ponad 200 litrów krwi. Od kiedy zamknięto turkowski oddział krwiodawstwa, honorowi dawcy zmuszeni są na własną rękę organizować akcje poboru krwi. Klub HDK rocznie na swoim koncie ma ich około dziesięciu. Obsługę niedzielnego poboru krwi zapewniło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu.

Podobne artykuły

Oddali ponad 15 litrów krwi w ramach poboru w...

Oddali ponad 15 litrów krwi w ramach poboru w...

17 wrz.
Mobilny Punkt Szczepień już w tę sobotę w...

Mobilny Punkt Szczepień już w tę sobotę w firmie Ambro

15 wrz.
Zebranie sprawozdawczo-wyborcze w OSP Turek....

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze w OSP Turek. Wybrano...

15 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama