Dni Turku i Gminy Turek już za 3 dni!

czwartek 05 sierpnia 2021

Emila, Karoliny, Kary

13°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Rusza miejski program wymiany pieców. Skorzystaj z dofinansowania!

Rusza miejski program wymiany pieców. Skorzystaj z dofinansowania!
 

Od 22 do 26 marca 2021 r. będzie można złożyć wniosek na dofinansowanie do wymiany starych niskosprawnych i nieekologicznych piecy na nowe, przyjazne środowisku źródło ogrzewania. Szczegóły naboru wniosków poniżej.

Burmistrz Miasta Turku informuje, iż nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na wymianę źródeł ciepła prowadzony będzie w terminie od dnia 22 marca 2021 r. do dnia 26 marca 2021 r. Wnioski można składać w Urzędzie Miejskim w Turku, ul. Kaliska 59 w Biurze Obsługi Klienta, w godzinach pracy Urzędu lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej.

reklama

Dotacje będą przyznawane do wyczerpania środków, jednak liczyć się będzie kolejność wpływu wniosków. Za dzień złożenia wniosku uznaje się datę wpływu wniosku do Urzędu Miejskiego w Turku.

W ramach przedmiotowej dotacji możliwe jest ubieganie się o dofinansowanie zadania polegającego na wymianie istniejącego pieca na niskoemisyjne źródła ciepła, takie jak: podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej lub gazowej, ogrzewanie gazowe, olejowe i elektryczne, pompy ciepła, zakup wysokosprawnych kotłów na paliwa stałe, spełniających wymogi rozporządzenia Komisji UE.

O udzielenie dotacji mogą ubiegać się: podmioty niezaliczane do sektora finansów publicznych (w szczególności: osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne, przedsiębiorcy) oraz jednostki sektora finansów publicznych będące gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi, które są właścicielami budynków, lokali mieszkalnych lub użytkowych położonych na terenie Gminy Miejskiej Turek lub posiadające tytuł prawny do władania nimi.

Podobne artykuły

Nabór chętnych na budowę przydomowych...

Nabór chętnych na budowę przydomowych oczyszczalni...

2 sierp.
Blisko 20 mln zł z Funduszy Norweskich na...

Blisko 20 mln zł z Funduszy Norweskich na geotermię...

21 lip.
Grant dla UKS Sprinter Słodków

Grant dla UKS Sprinter Słodków

2 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama