wtorek 27 września 2022

Damiana, Mirabeli, Wincentego

7°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Próbne egzaminy ósmoklasistów 2021. W Turku przystąpiło 247 uczniów.

Próbne egzaminy ósmoklasistów 2021. W Turku przystąpiło 247 uczniów.
 

Od 17 marca do dziś trwały tzw. próbne egzaminy ósmoklasisty. W Turku do egzaminów przystąpiło 247 uczniów, którzy sprawdzają swoją wiedzę z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Egzaminy przeprowadzano stacjonarnie w szkołach w reżimie sanitarnym, a udział szkół w próbnych egzaminach jest dobrowolny.

Egzaminy organizuje Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) oraz okręgowe komisje egzaminacyjne. Instytucje te przygotowały wszystkie materiały egzaminacyjne łącznie z nagraniami w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych.

reklama

Testy próbne odbywały się według harmonogramu 17 marca br. (środa) – język polski, 18 marca br. (czwartek) – matematyka, 19 marca br. (piątek) – języki obce nowożytne.

W  Szkole Podstawowej nr 1 w Turku do egzaminów przystąpiło 96 uczniów, w „Czwórce” 56 a w „Piątce" 95. Wśród młodzieży dużą popularnością cieszy się język angielski jako język obcy, tylko 3 osoby zdecydowały się na napisanie testu z języka niemieckiego.

Próbne testy dają uczniom szansę na zapoznanie się z formą egzaminu oraz sprawdzenie swoich wiadomości i umiejętności. Jest to ważna próba przed prawdziwym egzaminem, który przeprowadzony zostanie w maju br.

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Jeśli uczeń z powodów zdrowotnych lub losowych nie będzie mógł przystąpić do egzaminu w maju, to będzie go pisał w drugim terminie w czerwcu.

reklama

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Podobne artykuły

Ruszyły egzaminy ósmoklasistów. W Turku zdaje...

Ruszyły egzaminy ósmoklasistów. W Turku zdaje je...

24 maj.

"Piątka" na piątkę. Laureaci i finaliści...

4 kw.
Uczniowie

Uczniowie "Piątki" w drodze po mandat posła Sejmu...

2 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama