niedziela 19 września 2021

Januarego, Konstancji, Leopolda

12°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Z Turku na Marsa i nie tylko czyli "e-Planetobus" w SP1

Z Turku na Marsa i nie tylko czyli
 

Dnia 19 marca uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku odwiedził „e-Planetobus”.  E-Planetobus to interaktywny pokaz prowadzony na żywo przez edukatorów z Centrum Nauki Kopernik. Zajęcia online „E- Planetobus to  część programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwa Edukacji i Nauki. Misją organizatorów jest wsparcie szkół i uczniów w nauczaniu zdalnym.

W zajęciach online uczestniczyły w ramach przyrody i geografii klasy czwarte a, b, c, d i piąte a i b ( razem ok. 112 uczniów). W jasny dzień uczestnicy pokazów mieli okazję zobaczyć niebo pełne gwiazd, poznać najciekawsze konstelacje, układy planet i inne obiekty astronomiczne.

reklama

Jednak największe zainteresowanie wzbudziły spadające gwiazdy i ciekawostki dotyczące planet (wysokie temperatury, księżyce, orbity). Uczniowie zdobyli wiele nowych informacji, ale najbardziej zapamiętali to, że gwiazd jest bardzo dużo, że być może istnieje życie w kosmosie, a „czarna dziura” jest wielką zagadką. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się również  jak znaleźć gwiazdę polarną. W czasie zajęć uczniowie wybrali się na wycieczkę w kierunku wybranej przez siebie planety, poznali historię eksploracji Marsa, odwiedzili też planety Wenus, Neptun i Jowisz. Na koniec wycieczki zajrzeli na Międzynarodową Stację Kosmiczną i dowiedzieli się, co robią na niej astronauci.

Ale chyba najbardziej uczniom spodobał się lot na planety.Wizyta „E-Planetobusa” wzbudziła zainteresowanie uczniów astronomią, a czas pokaże, jak bardzo.

materiał prasowy nadesłany

reklama


 

Z Turku na Marsa i nie tylko czyli

Podobne artykuły

Turek: Ósmoklasiści z dobrą średnią w...

Turek: Ósmoklasiści z dobrą średnią w egzaminach....

7 lip.
Dzień Dziecka

Dzień Dziecka "Na sportowo i wesoło" w Szkole...

4 czerw.
Wideo: Kolejne serduszko na nakrętki w Turku....

Wideo: Kolejne serduszko na nakrętki w Turku. SP1...

2 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama