wtorek 13 kwietnia 2021

Artemona, Justyny, Przemysławy

5°C całkowite zachmurzenie Pogoda na kolejne dni »
reklama

Od 1 kwietnia można składać deklaracje o wysokości opłat za śmieci wg nowego systemu

Od 1 kwietnia można składać deklaracje o wysokości opłat za śmieci wg nowego systemu
 

Od 1 kwietnia 2021 roku w Turku obowiązuje nowa metoda ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zależna od ilość zużytej wody.

W związku z tym właściciele nieruchomości zamieszkałych zobowiązani są do złożenia nowej deklaracji, na podstawie której zostanie naliczona miesięczna opłata. Deklarację można w wersji elektronicznej pobrać ze stron BIPu miasta lub w wersji papierowej w holu Urzędu Miejskiego w Turku przy ulicy Kaliskiej 59. Deklaracje zobowiązani są złożyć wszyscy właściciele i zarządcy nieruchomości zamieszkałych.

reklama

Do deklaracji należy dołączyć informację o średnim zużyciu wody, otrzymaną z PGKiM lub kserokopię faktur za zużycie wody z nieruchomości z ostatniego roku kalendarzowego poprzedzającego złożenie deklaracji (za okres od 1 stycznia do 31 grudnia), bądź informację od dostawcy wody o jej zużyciu z danej nieruchomości we wskazanym okresie. W przypadku, gdy nieruchomość nie była zamieszkała przez okres całego ostatniego roku kalendarzowego, do deklaracji należy złożyć kserokopię faktur za zużycie wody z nieruchomości za cały okres, w którym nieruchomość była zamieszkała, nie krótszy jednak niż 3 miesiące lub informację od dostawcy wody o zużyciu wody z danej nieruchomości we wskazanym okresie.

Od całego zużycia wody można odjąć wskazanie podlicznika dotyczące:
a) wody bezpowrotnie zużytej w okresie przyjętym do wyliczenia np. wody z licznika ogrodowego,
b) wody zużytej poza częścią zamieszkałą nieruchomości,
c) wycieku wody spowodowanego np. awarią.

Właściciele nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi kompostujący bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym są zwolnieni z części opłaty. Wysokość zwolnienia wynosi 0,50 zł za 1 m3 zużytej wody.

reklama

Deklarację należy składać od 1 kwietnia 2021 r. do 14 maja 2021 r bezpośrednio w Urzędzie Miejskim w Turku lub przesyłając pocztą na adres Urzędu Miejskiego w Turku, ul. Kaliska 59 lub przez ePUAP. W przypadku elektronicznego przesłania deklaracji należy ją podpisać bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy kwalifikowanego certyfikatu lub profilem zaufanym. Pytańnia i wątpliwości pod numery telefonów pracowników UM 63 289 61 76/79.

źródło: UM Turek

Podobne artykuły

Ograniczenia w funkcjonowaniu Urzędu Miasta i...

Ograniczenia w funkcjonowaniu Urzędu Miasta i...

22 mrz.
Wiosenny przegląd i pielęgnacja ulicznego...

Wiosenny przegląd i pielęgnacja ulicznego drzewostanu

3 mrz.
PGKiM wysyła mieszkańcom dane o zużyciu wody na...

PGKiM wysyła mieszkańcom dane o zużyciu wody na...

2 mrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama