poniedziałek 27 września 2021

Damiana, Mirabeli, Wincentego

19°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Święto Patrona Szkoły w "Czwórce"

Święto Patrona Szkoły w
 

Co roku 30 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 4 w Turku obchodzone jest Święto Patrona, w tym roku już po raz 28. Również dziś, mimo trwającej pandemii i braku możliwości czynnego uczestnictwa w uroczystej akademii, uczniowie szkoły uczcili pamięć patrona gen. M.M. Smorawińskiego.

Zdalne lekcje historii oraz godziny wychowawcze były okazją do wspomnień o tym wspaniałym człowieku. Uczniowie klas młodszych, jak i 4-8, obejrzeli przygotowaną na tę okazję prezentację Samorządu Uczniowskiego, która przybliżyła życiorys oraz dokonania generała. Dla tych najmłodszych przygotowano także kolaż ze zbiorem fotografii wcześniejszych obchodów Dnia Patrona. Uczniowie klas 4-8 wzięli udział w akcji plastycznej pn. „Portret mojego patrona”. Przygotowany został także quiz o M. M. Smorawińskim.

reklama

W dniu Święta Patrona w imieniu całej społeczności szkolnej dyrektor szkoły pani Wioletta Fibich oraz w-ce dyrektor pan Zbigniew Zieliński złożyli kwiaty i zapalili znicze przed popiersiem PATRONA. Społeczność szkolna nie mogła uczestniczyć w uroczystym apelu, mimo to nasze myśli skierowane były w stronę tego, który niewątpliwie jest naszym bohaterem. Cześć Jego pamięci!

materiał prasowy nadesłany

Podobne artykuły

Remonty w szkołach i przedszkolach

Remonty w szkołach i przedszkolach

28 lip.
Turek: Ósmoklasiści z dobrą średnią w...

Turek: Ósmoklasiści z dobrą średnią w egzaminach....

7 lip.
247 uczniów rozpoczęło egzamin ósmoklasisty w...

247 uczniów rozpoczęło egzamin ósmoklasisty w...

25 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama