sobota 18 września 2021

Ireny, Irminy, Stanisława

12°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Symbolicznie uczcili pierwszomajowe Święto Pracy. Hasła lewicy nadal aktualne.

Symbolicznie uczcili pierwszomajowe Święto Pracy. Hasła lewicy nadal aktualne.
 

Co roku pod pomnikiem "Nigdy Więcej Wojny" w Turku odbywał się wiec pierwszomajowy po którym zebrani sympatycy lewicy mogli kosztować tradycyjnych parówek pierwszomajowych. W tym roku z uwagi na obostrzenia pandemiczne ale także bardzo złą aurę przedstawiciele środowisk lewicowych złożyli jedynie symboliczne kwiaty.

W sobotę 1 maja 2021 r. dla uczczenia Święta Pracy delegacje OPZZ, Nowej Lewicy, Młodej Lewicy i Rodzinnych Ogrodów Działkowych złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem Ofiar Wojny w Turku. Nie było pierwszomajowych przemówień, pocztów sztandarowych, orkiestry oraz widzów, które co roku towarzyszyły obchodom dnia Święta Pracy w Turku.

reklama

Marian Marczewski wieloletni lider środowisk lewicowych w Turku podkreśla, że mimo skromnej oprawy tegorocznych obchodów Święta Pracy, hasła głoszone przez lewicę są stałe i niezmienne. - Lewica podtrzymuje tradycje pierwszomajowe. Tegoroczne mają wymiar symboliczny ze względu na pandemię ale hasła od lat propagowane przez lewicę są nadal aktualne, czyli godna praca i płaca, równouprawnienie mężczyzn i kobiet. Uroczystości pierwszomajowe nie ograniczają się tylko do złożenia kwiatów i propagowania szeroko rozumianych spraw ludzi pracy ale także walka o demokrację, o przestrzeganie konstytucji. Sprzeciw przeciwko zawłaszczaniu prokuratury, przeciwko podporządkowaniu sądów. Nie ma  miesiąca, tygodnia ale dnia żeby nie wybuchały afery z udziałem ludzi związanych z obozem władzy. W historii Polski nie było jeszcze takiego zawłaszczania państwa. Wytworzył się wręcz układ mafijny, co ujawnia się także w trakcie walki w samym obozie prawicy. Na to lewica się nie godzi - mówił dziś Marczewski.

Podobne artykuły

Wideo: Marczewski zbulwersowany sytuacją...

Wideo: Marczewski zbulwersowany sytuacją szpitala i...

1 wrz.
Wideo: Lewica przeciwna programowi Polski Ład....

Wideo: Lewica przeciwna programowi Polski Ład....

1 wrz.
Listy do redakcji: Lewica wybiła się na...

Listy do redakcji: Lewica wybiła się na polityczną...

18 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama