sobota 18 września 2021

Ireny, Irminy, Stanisława

12°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Władze rządowe, samorządowe i delegacje szkół upamiętniły 230-rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Władze rządowe, samorządowe i delegacje szkół upamiętniły 230-rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja
 

W południe 3 maja 2021 roku pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki oraz Orła Białego delegacje Urzędu Miasta, Gminy Turek a także Starostwa Powiatowego wraz z wiceministrem Ryszardem Bartosikiem złożyły kwiaty, upamiętniając tym samym 230-rocznice uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Kwiaty złożyły także delegacje szkół średnich w powiecie.

Z uwagi na panujące obostrzenia, podobnie jak w roku ubiegłym, nie zostały zorganizowane w Turku i powiecie tradycyjne uroczystości 3-majowe z udziałem pocztów sztandarowych, delegacji szkół i instytucji państwowych a także mieszkańców. Przedstawiciele władz lokalnych o godzinie 10.00 wzięli udział w nabożeństwie za Ojczyznę w kościele pw. NSPJ w Turku. Następnie złożono symboliczne wiązanki kwiatów w biało-czerwonych barwach, przed pomnikami Tadeusza Kościuszki i Orła Białego.

reklama

Konstytucja 3 Maja została napisana, aby zmienić system polityczny państwa opartego na wolnej elekcji i demokracji szlacheckiej. Powszechnie przyjmuje się, że konstytucja ta była pierwszą w Europie i drugą spisaną na świecie. Po upadku niepodległej Rzeczypospolitej w 1795 r. stała się symbolem walki o odzyskanie suwerenności.

Podobne artykuły

W gminie Przykona upamiętniono uchwalenie...

W gminie Przykona upamiętniono uchwalenie...

5 maj.
Akcja wychowanków Turkowskiego Hufca Pracy z...

Akcja wychowanków Turkowskiego Hufca Pracy z okazji...

1 maj.
Samorząd Powiatu Tureckiego uczci święta majowe...

Samorząd Powiatu Tureckiego uczci święta majowe w...

28 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama