wtorek 22 czerwca 2021

Pauliny, Sabiny, Tomasza

26°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Zakończono konsultacje w sprawie skateparku. Przyjęto ostateczny zakres prac kompleksu.

Zakończono konsultacje w sprawie skateparku. Przyjęto ostateczny zakres prac kompleksu.
 

Jak informuje Urząd Miasta w Turku w kwietniu zakończyły się konsultacje w sprawie budowy skateparku na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Armii Krajowej w Turku. Temat ten cieszył się dużym zainteresowaniem. Do Urzędu Miejskiego wpłynęło wiele opinii i propozycji, które zostały wzięte pod uwagę przy opracowywaniu ostatecznej koncepcji skateparku.

Większość zgłoszeń dotyczyła elementów wyposażenia, dlatego uwzględniając potrzeby zainteresowanych grup, po analizie możliwości finansowych i technologicznych podjęta została decyzja o powiększeniu skateparku z 332 m2 do 364 m2.

reklama

Skatepark został podzielony na dwie sekcje, w których wybudowane zostaną przeszkody w technologii modułowej drewniano-kompozytowej tj. Sekcja Jump, Roll-in, Jumpbox, Wall-ride, Sekcja Street, QuarterPipe dwie wysokości, Funbox z poręczą 2/1 oraz grindbox’em 3/3, Funbox do przelotów, Bank Ramp dwie wysokości, Barcelona z grindbox’em i curb’em.

Wg. zapewnień UM skatepark zostanie oddany do użytkowania w drugiej połowie 2021 roku. Opracowanie koncepcji i przeprowadzenie konsultacji to początkowe etapy inwestycji. Potrzebna jest jeszcze odpowiednia dokumentacja i pozwolenia budowlane. Dopiero po zakończeniu wszystkich procedur ruszą prace budowlane.

Wg informacji przekazanych przez Urząd Miasta obecne możliwości finansowe pozwalają na wykonanie obiektu o powierzchni 364 m2, ale jeśli pojawi się taka potrzeba i będą możliwości finansowe to z technologicznego punktu widzenia możliwa będzie dalsza rozbudowa skateparku.

reklama

Źródło: UM Turek

Zakończono konsultacje w sprawie skateparku. Przyjęto ostateczny zakres prac kompleksu.

Podobne artykuły

Trzy dni konsultacji w sprawie projektu ustawy...

Trzy dni konsultacji w sprawie projektu ustawy o...

11 czerw.
Oświadczenie Urzędu Miasta w sprawie skateparku...

Oświadczenie Urzędu Miasta w sprawie skateparku w...

14 maj.
Wystartowały konsultacje w sprawie projektu...

Wystartowały konsultacje w sprawie projektu ustawy o...

11 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama