wtorek 21 września 2021

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

9°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Zakończono konsultacje w sprawie skateparku. Przyjęto ostateczny zakres prac kompleksu.

Zakończono konsultacje w sprawie skateparku. Przyjęto ostateczny zakres prac kompleksu.
 

Jak informuje Urząd Miasta w Turku w kwietniu zakończyły się konsultacje w sprawie budowy skateparku na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Armii Krajowej w Turku. Temat ten cieszył się dużym zainteresowaniem. Do Urzędu Miejskiego wpłynęło wiele opinii i propozycji, które zostały wzięte pod uwagę przy opracowywaniu ostatecznej koncepcji skateparku.

Większość zgłoszeń dotyczyła elementów wyposażenia, dlatego uwzględniając potrzeby zainteresowanych grup, po analizie możliwości finansowych i technologicznych podjęta została decyzja o powiększeniu skateparku z 332 m2 do 364 m2.

reklama

Skatepark został podzielony na dwie sekcje, w których wybudowane zostaną przeszkody w technologii modułowej drewniano-kompozytowej tj. Sekcja Jump, Roll-in, Jumpbox, Wall-ride, Sekcja Street, QuarterPipe dwie wysokości, Funbox z poręczą 2/1 oraz grindbox’em 3/3, Funbox do przelotów, Bank Ramp dwie wysokości, Barcelona z grindbox’em i curb’em.

Wg. zapewnień UM skatepark zostanie oddany do użytkowania w drugiej połowie 2021 roku. Opracowanie koncepcji i przeprowadzenie konsultacji to początkowe etapy inwestycji. Potrzebna jest jeszcze odpowiednia dokumentacja i pozwolenia budowlane. Dopiero po zakończeniu wszystkich procedur ruszą prace budowlane.

Wg informacji przekazanych przez Urząd Miasta obecne możliwości finansowe pozwalają na wykonanie obiektu o powierzchni 364 m2, ale jeśli pojawi się taka potrzeba i będą możliwości finansowe to z technologicznego punktu widzenia możliwa będzie dalsza rozbudowa skateparku.

reklama

Źródło: UM Turek

Zakończono konsultacje w sprawie skateparku. Przyjęto ostateczny zakres prac kompleksu.

Podobne artykuły

Dwie propozycje ułożenia linii kolejowej...

Dwie propozycje ułożenia linii kolejowej...

z dzisiaj
Linia kolejowa Turek - Konin. Ruszają...

Linia kolejowa Turek - Konin. Ruszają konsultacje...

z wczoraj
Ruszają konsultacje z mieszkańcami powiatu w...

Ruszają konsultacje z mieszkańcami powiatu w ramach...

16 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama