wtorek 21 września 2021

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

9°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Sukces środowego poboru krwi w MDK. Uhonorowano zasłużonych dawców.

Sukces środowego poboru krwi w MDK. Uhonorowano zasłużonych dawców. - fot. UM Turek
fot. UM Turek 

Wczoraj, tj. w środę 12 maja 2021 r. w Miejskim Domu Kultury odbyła się kolejna zbiórka krwi, organizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu oraz Zarząd Środowiskowego Klubu HDK - PCK przy parafii św. Barbary, pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Turku. Efekt środowego poboru cieszy, zebrano blisko 23 litry krwi.

Jak informuje RCKiK w Kaliszu pobór krwi przeprowadzony wczoraj w Miejskim Domu Kultury zakończył się sukcesem. Dopisała frekwencja czego efektem jest znaczna ilość krwi jaką udało się zebrać. Na pobór zgłosiło się 57 ochotników z czego krew mogło oddać 51 osób. Dało to w efekcie 22,95 litra tego cennego płynu. Kolejny pobór krwi w MDK już za tydzień także w środę od godz. 8.00 na który gorąco w imieniu organizatorów zapraszamy.

reklama

Środowy pobór był okazją do uhonorowania Zasłużonych Honorowych Dawców Krwi. Odznaki ZHDK otrzymali: Roman Kacprzak, Beata Pietrzak, Marcin Staszak, Emila Marucha i Bartosz Przygoński, którzy od wielu lat bezinteresownie oddają krew.

Podobne artykuły

Festiwal Słowa

Festiwal Słowa "Poetika. Lab" w Miejskim Domu Kultury

17 wrz.
Oddali ponad 15 litrów krwi w ramach poboru w...

Oddali ponad 15 litrów krwi w ramach poboru w...

17 wrz.
Festyn

Festyn "Sztuka na ulicy" z narodowym czytaniem

12 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama