wtorek 21 września 2021

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

9°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Ruszają prace na Wyszyńskiego. Podpisano umowę na remont zniszczonych po wybuchu gazu mieszkań.

Ruszają prace na Wyszyńskiego. Podpisano umowę na remont zniszczonych po wybuchu gazu mieszkań.
 

Wczoraj, tj. 13 maja 2021 r. podpisana została umowa na prace budowlane polegające na naprawie szkód powstałych w wyniku wybuchu gazu w klatce B bloku przy ul. Wyszyńskiego 14. Wybrany w przetargu wykonawca ma czas do końca tego roku na przywrócenie zniszczonych mieszkań do użytkowania.

Przypomnijmy, do wybuchu gazu w jednym z mieszkań na trzecim piętrze bloku przy Wyszyńskiego 14 doszło 28 września 2020 r. Ekspertyzy budynku, szacowanie strat, opracowanie dokumentacji trwało kilka miesięcy. Zgodnie z decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego z lutego 2021 r., roboty obejmować będą m.in.: naprawę uszkodzonej konstrukcji nośnej budynku (ścian, stropu) w części wspólnej budynku, odbudowę uszkodzonych kominów wentylacyjnych, wykonanie nowych wewnętrznych instalacji c.o., c.w., wod.-kan. i elektrycznej w części wspólnej budynku, naprawę uszkodzonej balustrady klatki schodowej, wewnętrznej balustrady balkonowej, oraz wymianę uszkodzonej stolarki okiennej i drzwiowej wewnętrznej na klatce schodowej w części wspólnej uszkodzonego budynku.

reklama

Ostatecznie 13 maja 2021 r. po przeprowadzeniu przetargu Zarządca Wspólnoty Mieszkaniowej Wyszyńskiego 14 podpisał umowę na realizację prac. Zgodnie z umową, wkrótce wykonawca przystąpi do prac, które prowadzone będą w czynnym budynku mieszkalnym. Planowany termin zakończenia robót to koniec tego roku.

Zarząd PGKiM Sp. z o.o.
materiał prasowy nadesłany
tytuł pochodzi od redakcji

Podobne artykuły

Koniec z plastikowym rondem na Kolskiej Szosie....

Koniec z plastikowym rondem na Kolskiej Szosie....

20 sierp.
PGKiM informuje o przerwie w dostępie do...

PGKiM informuje o przerwie w dostępie do ciepłej wody

6 sierp.
Od dziś zmiana organizacji ruchu na ulicy...

Od dziś zmiana organizacji ruchu na ulicy Kaliskiej.

10 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama