sobota 15 czerwca 2024

Jolanty, Lotara, Wita

reklama

Wideo: Muzeum rozświetliło okna na Noc Muzeów. Każdy mógł poczuć ducha Mehoffera.

Wideo: Muzeum rozświetliło okna na Noc Muzeów. Każdy mógł poczuć ducha Mehoffera.
 

W sobotni wieczór 15 maja 2021 r. okna turkowskiego ratusza rozświetliła wideo instalacja w ramach tegorocznej edycji Nocy Muzeów. Sprawcami wydarzenia było Muzeum Miasta Turku oraz grupa artystyczna virtualAtelier.

Jak informowali przed wydarzeniem organizatorzy, ze względu na panujące obostrzenia i nie mogąc zaprosić wszystkich mieszkańców do sal turkowskiego muzeum (maksymalny limit 15 osób), w ramach tegorocznej edycji Nocy Muzeów przygotowano video instalację w oknach ratusza miejskiego. Dzięki takiej formie każdy kto w sobotni wieczór spacerował po turkowskim rynku mógł być światkiem artystycznego przekazu z wykorzystaniem światła, dźwięku i obrazu pod tytułem "Noc Muzeów w duchu Józefa Mehoffera”.

reklama

Cała instalacja składała się z prezentacji obrazów, grafik i witraży Józefa Mehoffera a także kadrów z filmu o życiu malarza rozświetlanych w oknach ratusza. Całość zamykała oprawa dźwiękowa składająca się z nostalgicznej muzyki i recytacji listów Józefa Mehoffera wykonywanych przez Bartosza Stachowiaka oraz współpracującą z grupą virtualAtelier Gośkę Blankę.

Jak informują twórcy to pierwsza ale nie ostatnia tego typu instalacja. -Chcieliśmy po raz pierwszy pokazać instalację multimedialną, która jak by przeciera drogę do tego aby częściej robić takie instalacje, nie tylko w ramach Nocy Muzeów. W planach mamy kolejne takie instalacje. Najprawdopodobniej kolejna już we wrześniu powstanie na otwarcie wystawy w pomieszczeniach po księgarni. Pokażemy tam ruchome zdjęcia z okresu II Wojny Światowej. W ten sposób chcieliśmy zainteresować młodych mieszkańców historią. Nie tylko poprzez eksponaty, które znajdziemy w muzealnych gablotach ale także nowoczesną multimedialną formą przekazu. - informuje dyrektor muzeum Bartosz Stachowiak.

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Podobne artykuły
Trwa plebiscyt „Łączy nas WIELkopolskiE”....

Trwa plebiscyt „Łączy nas WIELkopolskiE”. Turek nominowany za...

17 maj.
Noc Muzeów 2024 już w tą sobotę w Turku. W...

Noc Muzeów 2024 już w tą sobotę w Turku. W programie mnóstwo atrakcji!

16 maj.
Co to będzie za noc! Średniowieczna impreza w...

Co to będzie za noc! Średniowieczna impreza w Muzeum Miasta Turku!

18-05-2023
Jedyna taka noc! Kosmiczna przygoda z gwiazdami...

Jedyna taka noc! Kosmiczna przygoda z gwiazdami w Muzeum Miasta Turku

16-05-2022
Imprezowy zawrót głowy! Weekendowy przewodnik...

Imprezowy zawrót głowy! Weekendowy przewodnik po atrakcjach w powiecie...

13-05-2022
Sześć cennych kartonów spod ręki mistrza....

Sześć cennych kartonów spod ręki mistrza. Ruszają prace...

11-05-2022

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama