piątek 07 października 2022

Krystyna, Marii, Marka

9°C bezchmurnie Pogoda 7 dni »
reklama

Wideo: Muzeum rozświetliło okna na Noc Muzeów. Każdy mógł poczuć ducha Mehoffera.

Wideo: Muzeum rozświetliło okna na Noc Muzeów. Każdy mógł poczuć ducha Mehoffera.
 

W sobotni wieczór 15 maja 2021 r. okna turkowskiego ratusza rozświetliła wideo instalacja w ramach tegorocznej edycji Nocy Muzeów. Sprawcami wydarzenia było Muzeum Miasta Turku oraz grupa artystyczna virtualAtelier.

Jak informowali przed wydarzeniem organizatorzy, ze względu na panujące obostrzenia i nie mogąc zaprosić wszystkich mieszkańców do sal turkowskiego muzeum (maksymalny limit 15 osób), w ramach tegorocznej edycji Nocy Muzeów przygotowano video instalację w oknach ratusza miejskiego. Dzięki takiej formie każdy kto w sobotni wieczór spacerował po turkowskim rynku mógł być światkiem artystycznego przekazu z wykorzystaniem światła, dźwięku i obrazu pod tytułem "Noc Muzeów w duchu Józefa Mehoffera”.

reklama

Cała instalacja składała się z prezentacji obrazów, grafik i witraży Józefa Mehoffera a także kadrów z filmu o życiu malarza rozświetlanych w oknach ratusza. Całość zamykała oprawa dźwiękowa składająca się z nostalgicznej muzyki i recytacji listów Józefa Mehoffera wykonywanych przez Bartosza Stachowiaka oraz współpracującą z grupą virtualAtelier Gośkę Blankę.

Jak informują twórcy to pierwsza ale nie ostatnia tego typu instalacja. -Chcieliśmy po raz pierwszy pokazać instalację multimedialną, która jak by przeciera drogę do tego aby częściej robić takie instalacje, nie tylko w ramach Nocy Muzeów. W planach mamy kolejne takie instalacje. Najprawdopodobniej kolejna już we wrześniu powstanie na otwarcie wystawy w pomieszczeniach po księgarni. Pokażemy tam ruchome zdjęcia z okresu II Wojny Światowej. W ten sposób chcieliśmy zainteresować młodych mieszkańców historią. Nie tylko poprzez eksponaty, które znajdziemy w muzealnych gablotach ale także nowoczesną multimedialną formą przekazu. - informuje dyrektor muzeum Bartosz Stachowiak.

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

2
3
4
5
6
7
8
9
10

Podobne artykuły

Jedyna taka noc! Kosmiczna przygoda z gwiazdami...

Jedyna taka noc! Kosmiczna przygoda z gwiazdami w...

16 maj.
Imprezowy zawrót głowy! Weekendowy przewodnik...

Imprezowy zawrót głowy! Weekendowy przewodnik po...

13 maj.
Na podbój kosmosu! Noc Muzeów z gwiazdami

Na podbój kosmosu! Noc Muzeów z gwiazdami

8 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama