poniedziałek 27 września 2021

Damiana, Mirabeli, Wincentego

19°C zachmurzenie umiarkowane Pogoda 7 dni »
reklama

Maj miesiącem książki w Przedszkolu Samorządowym Nr 8 w Turku

Maj miesiącem książki w Przedszkolu Samorządowym Nr 8 w Turku
 

Książka dla każdego dziecka już od najmłodszych lat jest nieodłącznym elementem wspomagającym jego rozwój. Dzieci bardzo lubią oglądać, a później czytać różnego rodzaju książki. Ponieważ miesiąc maj jest świętem książki, w ramach zachęcania dzieci do takiej formy aktywności w Przedszkolu Samorządowym Nr 8 w Turku w grupie dzieci 6 - letnich realizowany był projekt edukacyjny „Książka”.

Zgodnie z założeniami jego realizację rozpoczęto od ustalenia listy pytań, na które poszukiwano odpowiedzi: Jak powstała książka? Jak wygląda praca pisarza? W jaki sposób powstaje papier? Kto jest potrzebny, żeby powstała książka? Jak należy korzystać z książek? Jak dbać o książki? Jakie są rodzaje książek? Do czego służy książka? Czego możemy się dowiedzieć z książek? Gdzie możemy „spotkać się” z książką? Podczas kolejnych zajęć dzieci poznały proces powstania papieru oraz książki. Swoje wiadomości poszerzały także w formie opowieści ruchowej „Korona czytelnika”. 6- latki dowiedziały się również w jaki sposób można naprawiać książki uczestnicząc w zabawie badawczej „Naprawiamy książki”.

reklama

Jednym z założeń projektu była realizacja zadań domowych wykonywanych przez dzieci z rodzicami. Zadaniem domowym dla przedszkolaków i ich najbliższych było wykonanie dowolną techniką własnej książki. Pomysł ten okazał się niezwykłą inspiracją do stworzenia przepięknych prac.

Realizacja projektu sprawiła, że czytanie książek stało się dla dzieci nie tylko rozrywką ale mile spędzonym czasem. Pozwoliło również zwłaszcza w obecnej sytuacji niejednokrotnie przetrwać nudę, jednocześnie  umilając czas.

materiał prasowy nadesłany

reklama

 


 

Podobne artykuły

Dzień Patrona w Przedszkolu Samorządowym Nr 8

Dzień Patrona w Przedszkolu Samorządowym Nr 8

11 czerw.
Przedszkole Samorządowe nr 6 w Turku ogłasza II...

Przedszkole Samorządowe nr 6 w Turku ogłasza II etap...

26 kw.

"Bajkowe Przedszkole" zaprasza dzieci. Trwa II etap...

25 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama