poniedziałek 26 lipca 2021

Anny, Mirosławy, Joachima

18°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

247 uczniów rozpoczęło egzamin ósmoklasisty w szkołach w Turku.

247 uczniów rozpoczęło egzamin ósmoklasisty w szkołach w Turku.
 

Od 25 do 27 maja 2021 roku trwać będą egzaminy ósmoklasistów. Uczniowie zmagać się będą z testami wiedzy z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają w lipcu.

Egzaminy są przeprowadzane w reżimie sanitarnym. W trzech miejskich szkołach podstawowych w Turku do egzaminu przystąpiło 247 uczniów: 96 w Szkole Podstawowej nr 1, 56 w Szkole Podstawowej nr 4 i 95 w Szkole Podstawowej nr 5.

reklama

Dzisiaj, tj. 25 maja uczniowie piszą egzamin z języka polskiego, 26 maja z matematyka, a w czwartek, 27 maja w wybranego języka obcego. Tradycyjnie największą popularnością wśród ósmoklasistów cieszy się język angielski. Tylko troje uczniów, po jednym z każdej szkoły, wybrało język niemiecki.

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest obowiązkowe. Jeśli uczeń z jakiegoś powodu (choroba, kwarantanna itp.) nie będzie mógł przystąpić do egzaminu w maju, to będzie go pisał w drugim terminie w czerwcu.

źródło: UM Turek

Podobne artykuły

Turek: Ósmoklasiści z dobrą średnią w...

Turek: Ósmoklasiści z dobrą średnią w egzaminach....

7 lip.
Wakacje, wakacje czas zacząć!  W

Wakacje, wakacje czas zacząć! W "piątce" zakończyli...

29 czerw.
Uczennice SP5 laureatkami konkursu Sejmu Dzieci...

Uczennice SP5 laureatkami konkursu Sejmu Dzieci i...

21 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama