wtorek 27 lipca 2021

Aureliusza, Natalii, Rudolfa

22°C pochmurno z przejaśnieniami Pogoda 7 dni »
reklama

Procesje tylko wokół kościołów. Boże Ciało 3 czerwca w okrojonej formule.

Procesje tylko wokół kościołów. Boże Ciało 3 czerwca w okrojonej formule. - fot. Archiwum Turek.net.pl
fot. Archiwum Turek.net.pl 

Podobnie jak w roku ubiegłym tegoroczne uroczystości Bożego Ciała odbędą się w skromniejszej oprawie. Kuria Diecezji Włocławskiej w komunikacie związanym uroczystościami kościelnymi w czasie pandemii zwraca uwagę na obostrzenia z jakimi muszą się liczyć parafie. Zaplanowane procesje w parafiach powiatu tureckiego odbędą się w okrojonej formie czwartek 3 czerwca 2021 r.

-W tegoroczną uroczystość Bożego Ciała procesje z Najświętszym Sakramentem organizowane poza terenem kościelnym powinny być uzgodnione z odpowiednimi władzami (także wskazane wydaje się skonsultowanie tej sprawy ze służbami sanitarnymi sprawującymi nadzór nad obszarem danej parafii) - informuje na wstępie komunikatu Kuria Diecezji. Jak czytamy w dalszej części komunikatu organizacji uroczystości Bożego Ciała należy uwzględnić aktualnie obowiązujące rekomendacje służb sanitarnych i rządowych a całość organizacji uroczystości i jej zakres Diecezja pozostawia roztropnej decyzji Księdza Proboszcza.

reklama

Nie inaczej będzie w parafiach w Turku i Obrzębinie. Uroczystości tradycyjnie poprzedzi Msza Święta. W parafii Matki Bożej Fatimskiej w Obrzębinie rozpocznie się o godz. 10.00, w parafii pw. NSPJ o godzinie 11.30 a w parafii św. Barbary na osiedlu Wyzwolenia o godz. 16.00. W tych trzech parafiach procesja zaplanowana została tylko wokół świątyń na terenie przykościelnym. Najskromniej będzie w Obrzębinie gdzie przewidziano tylko jeden ołtarz.

Poniżej relacje wideo z procesji w latach ubiegłych,

Podobne artykuły

Skromna procesja Bożego Ciała 2021 w parafii...

Skromna procesja Bożego Ciała 2021 w parafii NSPJ w...

4 czerw.
Msza Święta w intencji Strażaków Ochotników już...

Msza Święta w intencji Strażaków Ochotników już 30...

25 maj.
Wideo: W drodze do Emaus czyli dobrski Meus -...

Wideo: W drodze do Emaus czyli dobrski Meus -...

5 kw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama