środa 23 czerwca 2021

Albina, Wandy, Zenona

20°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Radni "PIS i Niezrzeszeni" chcą sesji w sprawie turkowskiego szpitala

Radni
 

W piątek 4 czerwca do Biura Rady Miasta wpłynął wniosek Radnych Klubu „PIS i Niezrzeszeni” o zwołanie Sesji Rady Miejskiej w celu uzyskania informacji o aktualnej sytuacji szpitala w Turku. Radni pragną także wystosować apel do Wielkopolskiego NFZ w sprawie ponownego rozpatrzenia sprawy dostępu do szpitalnego tomografu nieodpłatnie w ramach ubezpieczenia.

Na ostatniej sesji temat szpitala w Turku był poruszany wielokrotnie. Radni głównie dyskutowali na temat dalszego funkcjonowania oddziału wewnętrznego oraz problemów jakie napotykają mieszkańcy w dostępie do usług pracowni tomografii komputerowej w ramach ubezpieczenia. Na brak informacji w tej materii głównie narzekali radni Ziemi Turkowskiej. Mieli także za złe, że tomograf który został zakupiony m.in. ze środków przekazanych przez Gminę Miejską Turek a także gminy ościenne nie jest objęty bezpłatnym dostępem dla mieszańców powiatu.

reklama

Jak informuje Dariusz Jasak, należący do Klubu Radnych „PIS i Niezrzeszeni”, w dniu 4 czerwca złożono wniosek o zwołanie sesji, która miałaby rozwiać wszelkie wątpliwości związane z zamknięciem oddziału wewnętrznego i która byłaby szansą na wystosowanie wspólnego apelu radnych miejskich o zmianę decyzji Wielkopolskiego NFZ i objęcie dostępu do tomografu nieodpłatnie w ramach ubezpieczenia.

- Apelujemy do Pani Agnieszki Pachciarz Dyrektor Wielkopolskiego NFZ o podjęcie decyzji umożliwiającej świadczenia w zakresie tomografii komputerowej tak aby zapewnić dostęp w ramach ubezpieczenia dla nowo zakupionego sprzętu dla mieszkańców Turku i wszystkich mieszkańców Powiatu Tureckiego i innych, którzy współfinansowali jego zakup poprzez decyzję poszczególnych władz samorządowych i państwowych. - brzmi główny przekaz proponowanego apelu.

Według wnioskodawców aby sesja miała sens należy na jej posiedzenie zaprosić Starostę Tureckiego, Przewodnicząca Komisji Zdrowia Powiatu Tureckiego, Dyrektora SP ZOZ Turek oraz Dyrektor PSSE w Turku.

Podobne artykuły

Listy do redakcji: Więcej pytań o stan...

Listy do redakcji: Więcej pytań o stan szpitala, niż...

13 czerw.
Oddział Wewnętrzny szpitala w Turku zamknięty....

Oddział Wewnętrzny szpitala w Turku zamknięty....

27 maj.
Listy do redakcji: Kto nas będzie leczył w...

Listy do redakcji: Kto nas będzie leczył w szpitalu...

1 maj.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama