środa 23 czerwca 2021

Albina, Wandy, Zenona

20°C całkowite zachmurzenie Pogoda 7 dni »
reklama

Miejska fontanna nieczynna mimo braku zakazu

Miejska fontanna nieczynna mimo braku zakazu
 

Surowe obostrzenia pandemiczne zniesione, a słoneczna pogoda zachęca do spacerów. W Turku mimo zamkniętych dwóch parków jest gdzie spacerować. Miasto ładne i spokojne (oprócz chwil gdy zmotoryzowani muszą pokazać jak głośno ryczą ich silniki). Wszystko było by pięknie gdyby nie kolejny element, który zawsze wyróżniał rynek naszego miasta i przy którym spacerowicze chętnie zatrzymywali się na chwilę spoczynku. Mowa o miejskiej fontannie, która podobnie jak w roku ubiegłym nie zostanie uruchomiona.

W dniu 2 czerwca Urząd Miasta w Turku tłumaczył powód niewłączania fontanny. Było to efektem częstych zapytań w stronę magistratu od mieszkańców. Jak informuje UM Turek powodem jest pismo jakie otrzymali urzędnicy od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w odpowiedzi na zapytanie o uruchomienie fontanny. W piśmie czytamy, że podobnie jak rok temu także i w tym roku z uwagi na pandemię nie zaleca się uruchamianie tego typu obiektów. - Według Inspektora, wokół fontanny zbiera się duża liczba osób i nie ma wówczas możliwości zachowania dystansu, co stwarza zagrożenie transmisją wirusa SARS –coV-2. - czytamy w cytowanej przez UM Turek odpowiedzi. Pełna treść odpowiedzi z PSSE Turek poniżej.

reklama

Zalecenia to jednak nie zakaz. W odpowiedzi na komunikat UM Turek Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Turku informuje, że nigdy nie wydał decyzji zakazującej uruchomienia fontanny, jedynie przedstawił opinię/stanowisko dodając, że uruchomienie fontanny lub innego obiektu rekreacyjnego spoczywa na organie prowadzącym.

Miejska fontanna nieczynna mimo braku zakazu

Podobne artykuły

Uwaga właściciele i zarządcy prywatnych...

Uwaga właściciele i zarządcy prywatnych nieruchomości

18 czerw.
Miasto nadrabia zaległości. Działa fontanna a w...

Miasto nadrabia zaległości. Działa fontanna a w...

16 czerw.
Masz długi za lokal komunalny? Możesz go...

Masz długi za lokal komunalny? Możesz go spłacić pracą

8 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama