sobota 18 września 2021

Ireny, Irminy, Stanisława

12°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Miejska fontanna nieczynna mimo braku zakazu

Miejska fontanna nieczynna mimo braku zakazu
 

Surowe obostrzenia pandemiczne zniesione, a słoneczna pogoda zachęca do spacerów. W Turku mimo zamkniętych dwóch parków jest gdzie spacerować. Miasto ładne i spokojne (oprócz chwil gdy zmotoryzowani muszą pokazać jak głośno ryczą ich silniki). Wszystko było by pięknie gdyby nie kolejny element, który zawsze wyróżniał rynek naszego miasta i przy którym spacerowicze chętnie zatrzymywali się na chwilę spoczynku. Mowa o miejskiej fontannie, która podobnie jak w roku ubiegłym nie zostanie uruchomiona.

W dniu 2 czerwca Urząd Miasta w Turku tłumaczył powód niewłączania fontanny. Było to efektem częstych zapytań w stronę magistratu od mieszkańców. Jak informuje UM Turek powodem jest pismo jakie otrzymali urzędnicy od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w odpowiedzi na zapytanie o uruchomienie fontanny. W piśmie czytamy, że podobnie jak rok temu także i w tym roku z uwagi na pandemię nie zaleca się uruchamianie tego typu obiektów. - Według Inspektora, wokół fontanny zbiera się duża liczba osób i nie ma wówczas możliwości zachowania dystansu, co stwarza zagrożenie transmisją wirusa SARS –coV-2. - czytamy w cytowanej przez UM Turek odpowiedzi. Pełna treść odpowiedzi z PSSE Turek poniżej.

reklama

Zalecenia to jednak nie zakaz. W odpowiedzi na komunikat UM Turek Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Turku informuje, że nigdy nie wydał decyzji zakazującej uruchomienia fontanny, jedynie przedstawił opinię/stanowisko dodając, że uruchomienie fontanny lub innego obiektu rekreacyjnego spoczywa na organie prowadzącym.

Miejska fontanna nieczynna mimo braku zakazu

Podobne artykuły

Kto zaszczepi seniorów przeciwko grypie w...

Kto zaszczepi seniorów przeciwko grypie w Turku? UM...

9 wrz.
Uwaga właściciele i zarządcy prywatnych...

Uwaga właściciele i zarządcy prywatnych nieruchomości

18 czerw.
Miasto nadrabia zaległości. Działa fontanna a w...

Miasto nadrabia zaległości. Działa fontanna a w...

16 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama