sobota 18 września 2021

Ireny, Irminy, Stanisława

12°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Rajd pieszy z okazji 680-lecia Miasta Turek.

Rajd pieszy z okazji 680-lecia Miasta Turek.
 

W niedzielne popołudnie, 6 czerwca 2021 r. odbył się rajd pieszy z okazji 680-lecia Turku.

Rajd miał swój początek o godzinie 16.00 w parku za Urzędem Miejskim. Wszyscy uczestnicy otrzymali mapy z zaznaczoną trasą i punktami przy których trzeba było się zatrzymać i wykonać zadania. W jednym z punktów należało odpowiedzieć na krótkie pytania dotyczące miasta w innym wykonać zadania techniczne i manualne.

reklama

Trasa, którą pokonali uczestnicy rajdu wyniosła ok. 6800 m i zakończyła się w miejscu postoju przy Nadleśnictwie Turek. Tam na wszystkich czekał posiłek i zabawy. Dodatkową atrakcją było losowanie nagród wśród osób, które wzięły udział w tym wydarzeniu.

Organizatorami rajdu byli: Urząd Miejski w Turku, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera, Miejska Biblioteka Publiczna w Turku, Miejski Dom Kultury w Turku, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Turku, Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Turku, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział Turek oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Turku. Do organizatorów przyłączyła się Mleczarnia Turek, która przekazała dla uczestników rajdu swoje produkty oraz PSB Mrówka zapewniając nagrody.

źródło: UM Turek

Podobne artykuły

Kto zaszczepi seniorów przeciwko grypie w...

Kto zaszczepi seniorów przeciwko grypie w Turku? UM...

9 wrz.
Integracja pasjonatów motoryzacji w pełni -...

Integracja pasjonatów motoryzacji w pełni - trwa IV...

11 lip.
IV Rajd Pojazdów Zabytkowych już w ten piątek....

IV Rajd Pojazdów Zabytkowych już w ten piątek....

8 lip.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama