wtorek 21 września 2021

Darii, Mateusza, Wawrzyńca

9°C słabe opady deszczu Pogoda 7 dni »
reklama

Masz długi za lokal komunalny? Możesz go spłacić pracą

Masz długi za lokal komunalny? Możesz go spłacić pracą
 

Burmistrz Miasta Turku informuje, że w celu ułatwienia dłużnikom, będącym w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, spłaty zadłużenia z tytułu użytkowania komunalnych lokali mieszkalnych, umożliwia się odpracowanie zaległości czynszowych.

Możliwość odpracowania zadłużenia nie jest alternatywą do płacenia czynszu, lecz ma na celu ułatwienie spłaty zobowiązań czynszowych dłużnikom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej.
Aby skorzystać z możliwości odpracowania należy złożyć wniosek o umożliwienie spłaty zadłużenia w formie spełnienia świadczenia rzeczowego i podpisać umowę.

reklama

Stawka za wykonanie prac w ramach odpracowania zadłużenia została wprowadzona Zarzadzeniem Burmistrza Miasta Turku nr 121 z dnia 25.08.2015r. ze zmianami, w sprawie umożliwienia spałty zadłużenia z tytułu należności za korzystanie z lokali mieszklanych, socjalnych stanowiących mieszkaniowy zasób Gminy Miejskiej Turek, w formie spełnienia świadczenia rzeczowego i jej wartość jest ustalana jako iloczyn rzeczywistego czasu wykonywania świadczenia oraz minimalnej stawki godzinowej wynikającej z rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę, oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2021r. (Dz.U.2020.1596).

Osoby zainteresowane tą formą pomocy w uregulowaniu zaległości czynszowych, prosimy o wypełnienie i złożenie wniosku w Biurze Obsługi Klienta Urzedu Miejskiego w Turku. Szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać pod nr telefonu 63 289 61 32.

źródło: UM Turek

Podobne artykuły

Kto zaszczepi seniorów przeciwko grypie w...

Kto zaszczepi seniorów przeciwko grypie w Turku? UM...

9 wrz.
To musisz wiedzieć, Roland International Polska...

To musisz wiedzieć, Roland International Polska Sp....

23 czerw.
Uwaga właściciele i zarządcy prywatnych...

Uwaga właściciele i zarządcy prywatnych nieruchomości

18 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama