czwartek 20 czerwca 2024

Bogny, Rafaeli, Rafała

reklama

Dzień Patrona w Przedszkolu Samorządowym Nr 8

Dzień Patrona w Przedszkolu Samorządowym Nr 8
 

Od 10 lat Przedszkole Samorządowe Nr 8 w Turku nosi imię Krasnala Hałabały. Od tego czasu obchodzony jest Dzień Patrona, święto sympatycznego skrzata z literatury L. Krzemienieckiej.

W tym roku ze względu na panującą sytuację epidemiczną odbył się on w nieco zmienionej formie. Dzieci z najstarszej grupy z tej okazji przygotowały inscenizację na podstawie utworu L. Krzemienieckiej „Nie tyle świata co w oknie”. Wybór przedstawienia okazał się bardzo istotną sprawą, gdyż obok przypomnienia twórczości L. Krzemienieckiej miał ukazać jak ważną rolę w życiu każdego człowieka już od najmłodszych lat odgrywa książka. 

reklama

Występ przygotowany przez małych aktorów poprzedzony wielotygodniową pracą nad tekstem okazał się dużym sukcesem. Dzieci bardzo chętnie utożsamiały się z przedstawianymi przez siebie postaciami. Przeżywały ich sytuacje zachowując się przy tym jak prawdziwi aktorzy. Wielka radość jaką sprawiło dzieciom realizowanie przedstawienia uświadomiło wszystkim zaangażowanym dlaczego warto obchodzić Dzień Patrona. 

Sympatyczny Krasnal Hałabała, który obok bajkowych przygód promuje zdrowy, ekologiczny styl życia to doskonały wzór dla dzieci, które od najmłodszych lat należy zachęcać do dbania o środowisko naturalne. Doceniając małych artystów za zaangażowanie i wspaniały występ życzymy kolejnych rocznic obchodzonych wspólnie z Krasnalem Hałabałą. 

materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

redakcja@turek.net.pl

787 77 74 72

Dodatkowe zdjęcia do artykułu
Dzień Patrona w Przedszkolu Samorządowym Nr 8
Podobne artykuły
Maj miesiącem książki w Przedszkolu...

Maj miesiącem książki w Przedszkolu Samorządowym Nr 8 w Turku

14 maj.
Majowe Święta w Przedszkolu  Krasnala Hałabały

Majowe Święta w Przedszkolu Krasnala Hałabały

30 kw.
Przedszkolaki z Przykony powitały wiosnę na...

Przedszkolaki z Przykony powitały wiosnę na sportowo

13 kw.
Wyszyna. Wiewiórki, Krasnoludki, Misie i...

Wyszyna. Wiewiórki, Krasnoludki, Misie i Jeżyki wystąpiły dla swoich...

26 st.
Przedszkolaki Krasnala Hałabały w kaliskim...

Przedszkolaki Krasnala Hałabały w kaliskim teatrze

13-12-2023
Sienkiewicz częstował ich cukierkami! Dzień...

Sienkiewicz częstował ich cukierkami! Dzień Patrona w Szkole...

23-11-2023

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama