piątek 30 września 2022

Geraldy, Honoriusza, Wery

13°C zachmurzenie duże Pogoda 7 dni »
reklama

Uczennice SP5 laureatkami konkursu Sejmu Dzieci i Młodzieży

Uczennice SP5 laureatkami konkursu Sejmu Dzieci i Młodzieży
 

Z okazji Dnia Dziecka, już po raz dwudziesty siódmy został przeprowadzony konkurs Sejmu Dzieci i Młodzieży. Temat tegorocznej edycji brzmiał: „Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego - w poszukiwaniu drogowskazów we współczesnym świecie według wartości i ideałów Prymasa Tysiąclecia”.

Szkołę Podstawową nr 5 w tym roku reprezentowały dwa zespoły dziewcząt z klasy 8c. Helena Sobczak i Nikola Świerczyńska przygotowały pracę pisemną, w której na bazie wymiany emaliowej, wyraziły swoje opinie na temat mądrości bohatera konkursu i oddźwięku jego myśli wśród młodego pokolenia. Karolina Boncler i Julia Kasprzak przygotowały natomiast audycję radiową z elementami wywiadu. W swoich pracach dziewczęta odniosły się do słów homilii S. Wyszyńskiego z 1977r., w której mówił, że: „Człowiek którego widzę, to wielki świat woli, myśli pragnień ale istotowo biorąc , według praw tego człowieka, musimy uszanować jego drogę i zamierzenia, dążeń i ambicji. (...) On pewnie wie, dokąd idzie. Możemy drogę jego obserwować lub też oceniać, ale istotowo biorąc, według praw tego człowieka, musimy uszanować jego drogę i zamierzenia". Dziewczęta nie zapomniały również o roli przebaczania, do którego nawoływał Prymas Tysiąclecia.

reklama

Ciekawe formy projektów oraz zawarte w nich refleksje i przemyślenia uczennic zaowocowały przyznaniem im tytułów laureata konkursu: pierwszemu zespołowi w kategorii – praca pisemna, drugiemu – praca multimedialna. Opiekunem obu zespołów była Beata Grzelka.Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do zapoznania się z nagrodzonymi projektami.

materiał prasowy nadesłany

Redakcja Turek.net.plFB

email: redakcja@turek.net.pl

telefon: 787 77 74 72

Uczennice SP5 laureatkami konkursu Sejmu Dzieci i Młodzieży

Podobne artykuły

Ola, Nikola i Marysia w finale konkursu Miss...

Ola, Nikola i Marysia w finale konkursu Miss...

z wczoraj
Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana,...

Poznaliśmy mistrzów pięknego czytania. Oksana, Kasia...

22 wrz.
Grzybiarze do dzieła! Nadleśnictwo Turek...

Grzybiarze do dzieła! Nadleśnictwo Turek ogłasza...

20 wrz.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama