sobota 24 lipca 2021

Kingi, Krystyna, Michaliny

21°C rozproszone chmury Pogoda 7 dni »
reklama

Uczennice SP5 laureatkami konkursu Sejmu Dzieci i Młodzieży

Uczennice SP5 laureatkami konkursu Sejmu Dzieci i Młodzieży
 

Z okazji Dnia Dziecka, już po raz dwudziesty siódmy został przeprowadzony konkurs Sejmu Dzieci i Młodzieży. Temat tegorocznej edycji brzmiał: „Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego - w poszukiwaniu drogowskazów we współczesnym świecie według wartości i ideałów Prymasa Tysiąclecia”.

Szkołę Podstawową nr 5 w tym roku reprezentowały dwa zespoły dziewcząt z klasy 8c. Helena Sobczak i Nikola Świerczyńska przygotowały pracę pisemną, w której na bazie wymiany emaliowej, wyraziły swoje opinie na temat mądrości bohatera konkursu i oddźwięku jego myśli wśród młodego pokolenia. Karolina Boncler i Julia Kasprzak przygotowały natomiast audycję radiową z elementami wywiadu. W swoich pracach dziewczęta odniosły się do słów homilii S. Wyszyńskiego z 1977r., w której mówił, że: „Człowiek którego widzę, to wielki świat woli, myśli pragnień ale istotowo biorąc , według praw tego człowieka, musimy uszanować jego drogę i zamierzenia, dążeń i ambicji. (...) On pewnie wie, dokąd idzie. Możemy drogę jego obserwować lub też oceniać, ale istotowo biorąc, według praw tego człowieka, musimy uszanować jego drogę i zamierzenia". Dziewczęta nie zapomniały również o roli przebaczania, do którego nawoływał Prymas Tysiąclecia.

reklama

Ciekawe formy projektów oraz zawarte w nich refleksje i przemyślenia uczennic zaowocowały przyznaniem im tytułów laureata konkursu: pierwszemu zespołowi w kategorii – praca pisemna, drugiemu – praca multimedialna. Opiekunem obu zespołów była Beata Grzelka.Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do zapoznania się z nagrodzonymi projektami.

materiał prasowy nadesłany

Uczennice SP5 laureatkami konkursu Sejmu Dzieci i Młodzieży

Podobne artykuły

Turek: Ósmoklasiści z dobrą średnią w...

Turek: Ósmoklasiści z dobrą średnią w egzaminach....

7 lip.
Wakacje, wakacje czas zacząć!  W

Wakacje, wakacje czas zacząć! W "piątce" zakończyli...

29 czerw.
 Sukces uczennicy ZSP Słodków w Konkursie...

Sukces uczennicy ZSP Słodków w Konkursie Youngstar

26 czerw.

Komentarze ()

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie - kliknij w link "Zgłoś Facebookowi" przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

reklama
reklama
reklama